קו למשפט

עורכי דין גירושין

לא כל מערכת יחסים מצליחה, ולעיתים מוצאים עצמם זוגות רבים בנקודת משבר, המובילה לקבלת החלטה על ניתוק הקשר ועל גירושין. במקרים רבים עובר התהליך ללא מאבקים, ובני הזוג מגיעים להסכמה בינהם בנוגע לתנאי הפרידה בפני עורך דין משותף אליו הם פונים בכדי שיסדיר את ההסכמות בינהם, ויביא אותן לכתב. עם זאת, לעיתים הופכת הפרידה למאבק בין שני בני הזוג המערב בתוכו רגשות חזקים, כאשר כל אחד מן הצדדים מסתייע בשירותי עורכי דין המתמחים בנושאי גירושין ומשפחה, המנהלים בינהם מאבק עד להכרעה על ידי בית המשפט. ריבוי הרגשות בדיוני גירושין עשוי לגרום לכך שמערכת קבלת ההחלטות כלל לא תהיה רציונלית, ותקשה על השגת פשרה מוסכמת על הצדדים, ותפקידו של עורך דין גירושין טוב הוא מצד אחד לנסות לשמור על מיקוד ולהרגיע את הרוחות עד כמה שניתן, ומצד שני שמירת האינטרסים של הלקוח שלו בנחישות.

פרידה של בני זוג אינה דבר פשוט! בני זוג צוברים במהלך חייהם המשותפים רכוש, ונולדים להם ילדים. ככל שתקופת הנישואים ארוכה יותר, כך הופך הניתוק בין בני הזוג למסובך יותר, ועולות שאלות קשות יותר בנוגע לצורה הנכונה ביותר בה יש להגיע להסכמות לגבי חלוקת הרכוש, הטיפול בנושא ילדים, מזונות ונושאים רבים שדורשים מתן פתרון באמצעות התדיינות בין בני הזוג או הכרעה של גורם חיצוני ומאבק בין עורכי דין במידה ובני הזוג אינם מצליחים להגיע להסכמה בינהם.

במהלך מאבק גירושין קיים יתרון לבן הזוג שביצע ראשון את ההחלטה על הפרידה, מאחר והוא יכול לפנות ראשון ליעוץ מקצועי אצל עו"ד גירושין, ולבצע פעולות שונות בעוד בן הזוג השני אינו מודע כלל על כך שהתקבלה כבר החלטה על הפרידה. לכן קיימת חשיבות רבה לאלמנט הזמן, להגעה להחלטה סופית בזמן קצר, ולפניה אל עורך דין מוקדם ככל האפשר על מנת לברר את המצב המשפטי ולקבל יעוץ מקצועי לגבי הפעולות אותן יש לנקוט תוך שמירה על יתרון בקביעת בית הדין בו יתברר המקרה (בית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה) ומהלך הדיון. פניה אל בית דין רבני לדוגמא מונעת מבן הזוג השני לפנות אל בית משפט לענייני משפחה (או אל כל ערכאה משפטית אחרת), מצב הידוע בתור מירוץ סמכויות.

הנה כמה מן הנושאים העיקריים בהם יעסוק עורך דין גירושין:

  • רכוש משותף - אופן חלוקת הרכוש המשותף בין בני הזוג
  • דמי מזונות - תשלומים אותם ישלם הגבר לאשתו עבור כלכלת ילדיהם המשותפים ועבור כלכלת האישה עד פרידתם (עוד על דמי מזונות)
  • הסדרי ראייה - קביעת הסדר משמורת עבור הילדים המשותפים של בני הזוג הכולל הסדר ראייה עבור בן הזוג שלא קיבל משמורת

בחירת עורכי דין גירושין טובים הינה בחירה שתוצאותיה יכולות להיות משמעותיות ביותר, ולכן אין לקבל את ההחלטה בצורה חפוזה. כדאי להתייעץ ולהיפגש עם מספר עורכי דין, להתרשם מן הידע שלהם וממידת ההתאמה של הדרך בה הם מציעים לטפל בנושא הגירושין לדרך הנראית לך מתאימה ביותר. עורכי דין טובים יכולים להיות ההבדל בין שמירה על זכויותיך ובין אובדנן.

מקורות מומלצים של הקו למשפט

גירושין עם עו"ד עזריאלנט

עורכי דין גירושין עזריאלנט - גירושין בתבונה וברגישות: סוגיות משמורת, חלוקת רכוש, מזונות, עסקים, נכסי קריירה וגירושין ברבנות.

תוצאה מאתר AZR.co.il