קו למשפט

תביעת נזיקין עקב סיוע בבעל מקצוע

כל אחד מאיצנו עשוי להסתייע באיש מקצוע בשלב כזה או אחר בחייו. יחד עם ההסתייעות באיש המקצוע, חשוב גם לחתום על חוזה התקשרות כדין מולו. בואו נבין במה מדובר, והאם הסתייעות באנשי מקצוע עלולה להוביל לתביעות נזיקין? אם כן, מצד מי, מי התובע ומי הנתבע בד"כ?

כל עוד ישנם תיקונים שונים בבית ובבניין שיש לבצע, בדרך כלל אנשים יסתייעו באנשי מקצוע למיניהם. בין אם אתם צריכים שירותי אינסטלציה, שירותי חשמלאות או כל שירות אחר, חשוב ליצור קשר עם איש המקצוע הנכון. אל תתפתו לקבל את שירותיהם של אנשי מקצוע חובבים, מאחר שהזול לבסוף עלול לצאת לכם יקר. יחד עם כך, אנשי מקצוע גם עשויים להוביל לפגיעה בציוד, ברכוש ואפילו בבני אדם.

האם הסתייעות בבעלי מקצוע יכולה להסתיים בבית משפט?

לא פעם, הסתייעות באיש מקצוע עלולה להסתיים בבית המשפט כאשר ישנה תביעת נזיקין ברקע. בואו ניקח את הדוגמה של חברת הובלות. אם חברת הובלות נדרשת להוביל פסנתר כנף ענק, הרי שהיא צריכה בדרך כלל להשתמש באמצעים כמו מנופים ובמות הרמה.

אם חברת ההובלות משתמשת בכלי הובלה לא מקצועיים מספיק, היא עשויה לגרום נזק לציוד שמובל על ידה. כעת, נכנס לתוקפו חוזה ההתקשרות אל מול חברת ההובלות הנ"ל. אם בחוזה ההתקשרות מצוין כי ההובלה היא תחת אחריות, יהיה צורך להגיש תביעת נזיקין אל מול חברות הביטוח ועורכי הדין של איש המקצוע.

חתימה על חוזה התקשרות אל מול נותני שירותים היא חובה בד"כ

אם לא חתמתם על חוזה התקשרות אל מול בעל המקצוע, ובכן, אתם בתרחיש מעט מורכב יותר. קודם כל, כדאי לדעת שאם אתם לא חותמים על חוזה התקשרות (חוזה עבודה) וחלילה נגרם אסון במהלך העבודה, אתם מבחינת החוק נושאים באחריות מסוימת.

רוב האנשים כלל לא מודעים לעובדה הזאת, שהחוק רואה בהם אחראיים לבדיקת חוזה ההתקשרות אל מול נותן השירות. בעת בדיקת האחריות יהיה צורך לבדוק למשל הסמכות שונות, כמו כן תעודות של אנשי מקצוע הנדרשות במקרים רבים.

עורך דין תביעת נזיקין – במי נעזרים?

אם נגרם לכם נזק כזה או אחר (גם לא במהלך קבלת שירות), יהיה מומלץ לקבל סיוע משפטי. בשורה התחתונה, עורך דין תביעת נזיקין יוכל לספק לכם את מלוא הסיוע המשפטי שאתם צריכים. אם ניזוקתם בצורה כזו או אחרת, ההמלצה היא לקבוע פגית ייעוץ סמוכה למועד ההתרחשות המצערת.

ככל שתרחיקו ותאחרו להיפגש עם עורך דין נזיקין, כך אתם תקטינו את הסיכויים שלכם לקבל את השיפוי שמגיע לכם בחוק. לאחר בחינת המקרה שלכם מכל הכיוונים, עורך הדין יהיה מסוגל לתת לכם הערכה לגבי התנהלות התביעה. אם הסיכוי לזכות הוא נמוך, רוב רובם של עורכי הדין הישרים יגידו לכם זאת כבר בהתחלה.