קו למשפט

סיוע עורך דין להוצאת דרכון פורטוגלי

תוכן [ הסתר ]

דרכון זה משהו לא שמוצאים ברחוב. זה גם בהחלט לא משהו שאפשר להשיג אם פונים ל"מאכערים" שאתם לא ממש מכירים את הרקע שלהם. על מנת להשיג דרכון פורטוגלי עם הצלחה מוכחת, יש רק גורם אחד שבו מומלץ וכדאי להיעזר. עורך דין בעל רישיון וידע בטיפול והכנת תיק מבוסס, שתואם את הקריטריונים לקבלת האזרחות הנחשקת.

איך לבחור את עורך הדין הנכון?

שלא כמו רופאים, שההתמחות שלהם מבדילה אותם האחד מהשני ברמה האקדמית, לכאורה אין הבדל בין ההסמכה של עורכי דין שונים. עורך דין שעוסק ברשלנות רפואית או עורך דין דרכון פורטוגלי, שניהם למדו בערך את אותו הדבר במוסדות להשכלה גבוהה. אבל מה שבכל זאת מבדיל בין עורכי הדין השונים זו ההתמחות, הסטאז' והעניין המקצועי שלהם לאחר הלימודים או בסוף תקופת הלימודים. כדי לבחור את עורך הדין הנכון, אתם צריכים לבדוק, לא היכן הוא למד את המקצוע אלא במה הוא התמחה לאחר מכן. עורך דין שמתעניין והתמחה בתחום של חוקי אזרחות, התאזרחות והשגת דרכונים יוכל לסייע על הצד הטוב ביותר.

במה עורך הדין מסייע?

סיוע של עורך דין להוצאת דרכון פורטוגלי מתבצע ברבדים שונים. בין היתר, הוא יתחיל עם בדיקה שהלקוח או הלקוחה עומדים בתנאי הסף למימוש הזכאות. כיום, נמצאים בתוקף חוקים שונים שמאפשרים להרבה יהודים לקבל הקלות בדרך לדרכון הפורטוגלי. עורך הדין יוכל לסייע לבדוק שבהתאם לחוקים הללו תוכלו לקבל את הדרכון בפרק זמן סביר ותוך הקלות משמעותיות. הקלות למשל של פטור ממבחן שפה. כמו כן, הקלות שמאפשרות לכם לקבל אזרחות מבלי להתגורר תחילה בפורטוגל במשך שנים רבות, עם סטטוס של אזרח. לאחר שעורך הדין מסייע בבדיקת ההיתכנות הראשונית, הוא יוכל לסייע בעוד היבטים מגוונים וחשובים.

בניית תיק מפורט שיופנה לגורמים המתאימים

סיוע של עורך דין להוצאת דרכון פורטוגלי ממשיך עם בניית תיק מפורט שיבסס את הזיקה של הלקוח לפורטוגל. אם לרוב זיקה מחייבת קשר נוכחי למדינה דרך בני משפחה מדרגה ראשונה או על ידי קשר מיוחד מסוג אחר, יהודים יכולים לבסס זיקה באופן נוסף. עורך דין שמתמחה בכך יוכל להכין תיק שבו יוכח כי על פי קשרים משפחתיים עתיקים, ישנה זיקה לפורטוגל. עושים זאת על ידי הכנת תיק הכולל מסמכים, רשומות או חוות דעת, על כך שאתם שייכים למשפחה מבני היהודים שגורשו מפורטוגל (או מספרד). את התיק המפורט הזה צריך להפנות לקהילת יהודי פורטוגל ולאחר מכן לרשויות ההגירה והאזרחות במדינה. עורך הדין שמכין את התיק כנדרש, גם יגיש בשמכם בקשה, יטפל בכל האגרות, יטפל בתרגום המסמכים ויעקוב אחר סטטוס הטיפול. במידת הצורך, עורך הדין יבצע השלמות או ינסה לזרז את הטיפול במקרים מיוחדים (כגון איחוד משפחות, כשיש אספקט רפואי וכדומה).