קו למשפט

איך לבחור עורך דין מיסים?

מתלבטים כיצד לתכנן את המיסוי ומה עליכם לדעת מהבחינה המיסויית לפני שאתם מתחילים בפעילות עסקית? חשודים בהעלמת מס או חוששים לבצע עבירת מס?

עורך דין מיסים יעזור לכם להתנהל נכון בזירת המיסים ויוכל להעניק לכם ליווי משפטי מקצועי וייצוג מול רשות המיסים. הוא מהווה גורם קריטי להשגת תנאים מטיבים ואף בחילוץ מאישום פלילי ולכן, חשוב לבחור עורך דין מיסים מקצועי ומנוסה. כיצד תבחרו את עורך הדין הנכון בשבילכם? טיפים לתהליך הבחירה.

חיפוש ממוקד והמלצות

אל תחכו לרגע האחרון, אם אפילו עולה חשש קטן שיש צורך בשירותיו של עו"ד מיסים – התחילו בחיפושים. חשוב מאוד להבין שבזירה המשפטית יש הבדלים משמעותיים בין התמחויות של עורכי דין ולא כל עורך דיו יוכל לסייע לכם בהתנהלות שקשורה למס, אלא אך ורק עורך דין שזו ההתמחות המרכזית שלו והוא מכיר את התחום לעומק ובעל הידע הדרוש להתנהלות המקצועית ביותר.

תוכלו לבצע חיפוש במנוע החיפוש של גוגל או דרך הרשתות החברתיות ולקבל המלצות ממכרים ועמיתים המבוססת על ניסיונם בעבודה מול הגורם הרלבנטי.

קבלת מענה ממוקד בתחום

תחום המיסוי הוא רחב וחשוב להבין האם עורך הדין הפוטנציאלי אכן מטפל במקרים כמו בצורך הספציפי שלכם. בין אם מדובר בעבירות מס הכנסה או עבירות מע"מ, עבירות צווארון לבן, נושאים הקשורים למכס ולרגולציה, הליכים שקשורים לגילוי מרצון ועבירות כלכליות, הליכי הגשת השגות על שומת מס הכנסה וכן משפט בינלאומי במיוחד מיסוי בינלאומי. משרד עורך דין המכיר ומטפל במגוון היבטים מיסויים יכול להעניק מענה בכל סוגיות המס לרבות המישור האזרחי והפלילי, שכן לעבירות מס יכולות להיות השפעות פליליות שיש להתייחס אליה בכל הליך משפטי במיוחד אם נדרש משא מתן להשגת הסדר לטובת הלקוח.

הצלחה ויחס אישי

זכרו שעולם דיני המיסים הוא מסועף ומורכב על אחת כמה וכמה כשמדובר במשפט בינלאומי ועבודה תחת הוראות רגולטוריות. שימו דגש גם על אחוזי ההצלחה במקרים של עורך הדין המבוקש ובדקו מי הם עורכי הדין המציעים שירות במשרד. תמיד כדאי לבחור משרד בוטיק, שמעניק שירות מקצועי ויחס אישי תוך שימת דגש מקסימלית לכל אחד מהתיקים בהם מטפל המשרד.

מומלץ כמובן לבחון לעומק את הרזומה של בעל ומייסד המשרד, כמו למשל, האם ליווה השקעות בארץ ובחו"ל, היה נוכח בדיונים רבים, צבר ניסיון רב בתחום המשפט הפלילי והבינלאומי וכדומה.

עבודה יסודית עד הפרט האחרון

משרדי עו"ד מקצועיים מציעים תהליכי עבודה מדוקדקים וקפדניים כאשר בתחום המשפטי יש חשיבות לכל פרט ופרט. יש להבין אם אכן משרד עו"ד הפוטנציאלי מבצע עבודה יסודית לכל אורך התהליך, עובד במידת הצורך עם מומחים בעלי שם עולמי ויודע גם להתמודד בהצלחה עם סוגיות משפטיות מורכבות. ההתאמה האישית אף היא משחקת תפקיד חשוב ויש לתאר את המקרה לפרטי פרטים לצוות המשרד כדי לקבל את הייעוץ המשפטי הנרחב ביותר.

ממי להיזהר בתחום?

חשוב מאוד להיזהר מעורכי דין שרלטנים או כאלה המתיימרים להציג ידע וניסיון בתחום המיסוי שאינם בעלי הידע הדרוש. זכרו שאתם מתמודדים עם סוגיות מס מורכבות שדורשות הכוונה ויעוץ מקצועי ולכן, אל תתפשרו על פחות מהטובים ביותר בתחום המיסוי. אינכם רוצים למצוא את עצמכם משלמים קנסות כבדים או חלילה נשלחים למאסר רק כי לא פניתם לעזרה מקצועית או בחרתם בגורם המתאים. אמינות היא שם המשחק תוכלו כמובן לבדוק שאכן הידע והניסיון שעורך הדין המדובר מציג תואם את התעודות המקצועיות שבידיו והצלחה בתיקים על ידי שיחה עם ממליצים ולקוחות של המשרד.