קו למשפט

עורכי דין תעבורה

תוכן [ הסתר ]

החלק מתוך הדין הפלילי עמו קיים הסיכוי הגדול ביותר להיפגש הינו דיני תעבורה, העוסקים בכל הקשור בשימוש שאינו כחוק בכלי רכב מסוגים שונים. מי מאיתנו לא נתפס כשהוא נוהג במהירות גבוהה מזו המותרת בכביש? כמעט לכל נהג ישראלי קיים אירוע בעברו בו הוא נתפס עובר עבירת תנועה על ידי שוטר, ועל עבירה זו ניתן לו דוח.

מאחר ותחום התעבורה הינו שונה משאר התחומים הכלולים במסגרת המשפט הפלילי, קיימים עורכי דין רבים המתמחים בסוג זה של עבירות באופן מיוחד. עורך דין המתמחה בתעבורה עוסקים אמנם בדרך כלל בעבירות שאינן חמורות, אך כמות העבירות הקיימת בתחום זה גדולה בצורה משמעותית מכמות העבירות בתחומי המשפט הפלילי האחרים.

העצה הבסיסית ביותר שניתן להציע לך בכל מקרה של הסתבכות עם רשויות החוק הינה לא להודות בביצוע העבירה! לעיתים קרובות הודאה מסוג זה יכולה לחרוץ את סיכוייך להקל על העונש שיוטל עליך.

סוגי עבירות תנועה מרכזיות

קיימות עבירות תנועה רבות אותו ניתן לעבור, אך העיקריות שבהן כוללות:

 • נהיגה במהירות מופרזת
 • שימוש בטלפון סלולרי בעת נהיגה
 • חניה במקום אסור
 • אי חגירת חגורת בטיחות
 • נהיגה ללא רשיון או נהיגה ללא ביטוח
 • הימצאות ליקויים ברכב (פנס שרוף, צמיגים שחוקים וכו')
 • מעבר רמזור באור אדום
 • אי ציות לתמרורים כגון תמרור עצור או תמרור אין כניסה
 • עבירות הקשורות בנשיאת מטען חורג
 • אי מתן זכות קדימה לכלי רכב או להולכי רגל
 • עקיפה שלא כחוק
 • נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים

תאונות דרכים

במידה והיית מעורב בתאונת דרכים עולה חשיבותו של ייעוץ משפטי בצורה משמעותית, במיוחד אם מדובר בתאונה בה נגרמו נזקי גוף לאדם אחר או חס וחלילה אובדן חיי אדם.

עורכי דין המתמחים בתעבורה

במקרה של עבירות תנועה עליכם לבחור את המשרד הטוב ביותר עבורכם, המתמחה גם בתעבורה.

לכל עורך דין יש התמחות, בכל נושא עליכם לבדוק את ההתמחות של עורך הדין, ניסיונו בנושא והצלחותיו בתחום. בחירת עורך הדין משתנה גם על פי חומרת העבירה, ישנן עבירות קטנות שדורשות רק ייעוץ, ועבירות חמורות יותר שדורשות התערבות עמוקה יותר.

לאתר של צורי סבן- משרד עורכי דין המתמחים בתעבורה

פורום דיני תעבורה:

 • רובנו משתדלים רוב הזמן להיות אזרחים שומרי חוק. אבל יש תחום אחד בו כמעט כל אחד מוצא את עצמו מבצע עבירה, לפחות פעם אחת בחיים, או מואשם בעבירה, לפעמים על לא עוול בכפו. התחום הזה, בו כל כך קל להימצא פתאום בתפקיד העבריין, גם אם אין לכך שום הצדקה, הוא תחום התעבורה. ואין כמו פורום דיני תעבורה כדי להתמודד עם המצב.

למה לפנות דווקא לפורום?

האינטרנט, שמתפקד כיום כמרכז המידע הכי אמין ומיידי, מלא בפורומים בנושאים שונים. פורום הוא דף אינטרנט בנושא מסוים בו כל גולש יכול לשאול שאלות באותו הנושא ולקבל תשובות משאר הגולשים ומבעלי האתר.

אז למה לפנות דווקא לפורום במקרה של בעיה? ובטח כשמדובר בפורום דיני תעבורה, הרי אם נחשוב בהיגיון – הואשמת בעבירת תנועה, כדאי שתפנה לעורך דין וזהו, לא? אז נכון, זה בהחלט הדבר ההגיוני לעשות, אבל לפעמים יש צורך בתמיכה נוספת.

תאר לך מצב מלחיץ מעצבן ובהחלט לא נעים, בו נתפסת על עבירת מהירות, שימוש בסלולארי בזמן נהיגה או כל דבר אחר. מחר על הבוקר כנראה תפנה לעורך דין אבל עד אז – איך תירגע מהלחץ, מהדאגה, איך תימנע מפעולות פזיזות שיזיקו לך בהמשך? ועוד לא דיברנו על מקרים חמורים של תאונות דרכים בהן נגרם נזק או פגיעה בחיי אדם.

במקרים כאלו, פורום דיני תעבורה הוא מענה מהיר ומיידי לכל שאלה שמטרידה אותך בנושא הזה. שם תוכל לראות שאלות של גולשים אחרים שעברו בדיוק את אותו הדבר שעובר עליך עכשיו, ואין מה לעשות – זה מנחם.

בנוסף, על השאלות שלך יספק הפורום את התשובות הכי מהירות, בלי צורך לקבוע פגישה או לשלם על ייעוץ. העצות שתקבל בפורום עשויות אפילו לחסוך לך הוצאת כספים מיותרת על פגישה עם עורך דין במקרים בהם אולי אין בכך צורך.

גם פורום צריך לדעת לבחור

אם תחפש עכשיו פורום דיני תעבורה תמצא לא אחד ולא שניים, אולי אפילו עשרות. אבל לא כל פורום יכול לספק לך את המענה שאתה צריך. כל אחד כמעט יכול לפתוח פורום ולהתיימר לענות על שאלות, אבל האם הוא יידע לתת את התשובות הנכונות?

בנושא כמו חוקי תעבורה, עבירות תנועה ושאלות שנועדו למנוע עבירות, אתה צריך תשובות מקצועיות. נכון, הדעות של הגולשים יכולות לעזור, אבל בסופו של דבר העצה הטובה והנכונה ביותר שאתה יכול לקבל היא עצה של עורך דין מקצועי לענייני תעבורה. מי שיודע בוודאות את כל החוקים והתקנות, ושהתשובה שלו היא מקצועית ועניינית.

דווקא בנושאים כמו חוקי תעבורה, הדקויות מאוד חשובות. פניה לפורום מקצועי בנושא תוך ידיעה שהתשובה שאתה מקבל היא המענה המקצועי ביותר ברשת, תבטיח לך את ההתנהלות הנכונה ביותר ופתרון מהיר של המצב. להלן כמה מהפורומים המובילים בתחום: