קו למשפט

כיצד בוחרים בעורך דין משפחה?

לרוב בעת שאנו מבקשים למצוא עורך דין משפחה שילווה אותנו, הרי שהדבר מלווה באמוציות רבות. ההחלטה בדבר הפרדת כוחות ויציאה לפרק ב' בין בני זוג, גם אם היא נעשית באופן הדדי ומבין, הרי שהיא עודנה מביאה לשבר גדול ולתחושת אכזבה לאור מסלול החיים שלא פעל ב'אידיאל' כפי שנהוג לתפוש אותו.

בעת שמדובר בהליכי גירושין הנערכים תוך סכסוך גדול ומחלוקות המתגלעות בין בני הזוג, הרי שהמרוץ אחר עורך דין גירושין ומשפחה הוא גדול אף יותר, ולצד הרגש הרב המלווה לכל התהליך, הרי שישנו גם מתח ולחץ למצוא את איש המקצוע המשפטי שיוכל להגן על האינטרסים שלנו על הצד הטוב ביותר.

בעת שאנחנו מחפשים אחר עורך דין גירושין ומשפחה, נרצה לבסס עמו מערכת יחסים של אמון, של קשב רב לרצונותינו, וכן את היכולת להנחות אותנו נכונה אל מול מערכת המשפט. להלן מרוכזות עבורכם מספר עצות שיאפשרו לכם לבחור בעורך דין המשפחה הנכון ביותר עבורכם.

הכימיה בשיחת הייעוץ הראשונית

זה יישמע מעט משונה בעיקר כאשר מטרתנו היא להסתמך על הכול חוץ מרגש, אך בעת שאתם בוחרים בעורך דין משפחה, תחושת הפתיחות שלכם מול עורך הדין, והיכולת שלכם לחלוק איתו מידע ולהעניק לו את היכולת לבנות תמונה מלאה, היא בגדר הכרח.

ייתכן וסביר להניח שתצטרכו למסור לעורך הדין מידע רגיש או לעתים כזה שיעורר בכם מבוכה או אי-נחת. חשוב לקחת בחשבון כי ייתכן ותחלקו מידע שתעדיפו שלא לספר לאיש. ועם זאת, אתם מוכרחים להיות מסוגלים לדבר בפתיחות ניכרת עם עורך דינכם, לספק לו את המידע הנדרש, ולאפשר לו להתוות עבורכם את האסטרטגיה המשפטית הנכונה ביותר.

יתרה מכך, היכולת שלכם לסמוך על עורך דינכם ולתקשר עמו היא קריטית, כל שכן בעת שהתהליכים המשפטיים יפגשו בצמתים מרכזיים.

עורך דין או פירמת עורכי דין?

היחס האישי והיכולת להיות זמינים בכל עת לצורכיכם בהחלט תורגש לאורך התהליך, וייתכן ותצטרכו או תרגישו בצורך להתייעץ עם עורך דינכם אל מעבר לפגישה הפרונטלית.

על-כן, רבים ממליצים להיעזר בשירותיו של עורך דין משפחה הפועל באופן עצמאי ולא בפירמת עורכי דין ובה ישנה מחלקת עורכי דין מסוימת העוסקת בתחום.

ככל שהמשרד הוא 'בוטיק' יותר, כך היחס האישי יהא מורגש הרבה יותר.

הקפידו לשאול את עורך הדין עמו תתייעצו בשיחה הראשונית, 'האם אתה תטפל בתיק שלי?', וכן אל לכם להסס ולשאול אם מדובר במשרד רחב ידיים או שמא מדובר במשרד בוטיק המנוהל על-ידי עורך דין פרילנסר אשר יעבוד עבורכם.

ניסיון ומומחיות

ניסיון וכל שכן בהליכי גירושין הוא בגדר הכרח. גיבושה של אסטרטגיה נכונה אשר תיטיב עם האינטרסים של הלקוח/ה איננה רק נסמכת על היכרות עם החוק, אלא גם על היכרות עם המערכת וכן היכולת לערוך היקש עם הפסיקה הקיימת.

עורכי דין משפחה וגירושין בעלי ניסיון רב בתחום, יכולים לספק ערך מוסף חשוב ולעתים אף קריטי לצורך הצלחתו של התיק.

את הניסיון תוכלו לבחון הן במידע הקיים אודות עורך הדין, והן בחיפוש אחר שמו ברשת.