קו למשפט

הגירה לפורטוגל - שינוי החוק הפורטוגלי והקשר שלו לישראלים

תוכן [ הסתר ]

בשנים האחרונות ובעקבות השינוי בחוק בפורטוגל אלפי ישראלים מנצלים את הזכות שלהם לקבל דרכון פורטוגלי, להיות חלק מהאיחוד האירופאי ולהנות מיתרונותיו הרבים. תהליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי במתכונת הנוכחית שלו מאוד נוח יחסית ולא דורש ממגישי הבקשה לעבור מבחנים או תנאים מיוחדים, אך לאחרונה עלה הצעה מצד המפלגה הסוציאליסטית הפורטוגלית לשינוי בחוק ולהקשחת התנאים.

מדוע שוקלים בפורטוגל לשנות את התנאים?

בשנת 2015 עבר חוק השבות הפורטוגלי שנועד לנסות לתקן את האבל שנגרם ליהודי ספרד ופורטוגל לפני יותר מ-500 שנים בעת גירוש ספרד. ממשלת פורטוגל הזמינה את צאצאי המגורשים לחזור ולחדש את יחסיהם עם ארץ מוצאם.

כאמור מאז התיקון בחוק אלפי יהודים מכל העולם ובעיקר מישראל החלו תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי אך לא בהכרח מהסיבות שפורטוגל העבירו את החוק... ממשלת פורטוגל ציפתה שאותם יהודים שהגישו את הבקשות לאזרחות יגיעו לפורטוגל, יחיו בה, ישקיעו בה ויחממו את היחסים ביניהם – דבר שבפועל לא בהכרח קורה. בנוסף על כך, המון חברות עסקיות שמחפשת לנצל את המומנטום למטרות מסחריות ורווח כספי משווקות בצורה אגרסיבית את הדרכון הפורטוגלי כדרך הבטוחה לדרכון אירופאי ולא לחיבור פוטנציאלי לפורטוגל.

לכן עולים הקולות בפורטוגל לשנות ולהקשיח את החוקים ולהנחיל רפורמה שתועיל למדינה ולעם הפורטוגלי.

world-4859129-640-1

אז מה בעצם מציע התיקון לחוק?

התיקון לחוק שעלה מציע לחייב כל אדם ששואף לקבל אזרחות פורטוגלית לחיות במדינה לפחות שנתיים לפני שיוכלו לקבל הכרה רשמית בתור אזרחים פורטוגלים.

לחלופין ישנם הצעות שמציעות תנאים אחרים ולא בהכרח חובת מגורים במדינה כמו השקעה כספית, תרומה לתרבות או לספורט, פרויקטים חברתיים וכל רעיון שיכול לתרום לחברה הפורטוגלית ולחזק את הקשר של יהדות ספרד למדינה.

חושבים להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי? כדאי שתזדרזו

לדרכון הפורטוגלי יש יתרונות רבים, בין אם אתם חושבים להגר למדינה שנחשבת לפנינה החדשה של אירופה ובין אם אתם רוצים לנצל את ההזדמנות ולקבל דרכון אירופאי שמקנה המון הזדמנויות חדשות במדינות האיחוד האירופאי – כדאי לפעול מהר ולממש את הזכות שלכם לפני שיהיה מאוחר מדי.

התיקון בחקיקה צפוי לעבור בתאריך 01.01.2022 וזה משאיר לכם חלון הזדמנויות מצומצם להגשת הבקשה שלכם וכן דברים מסוג הזה עלולים להשתנות ואף להתרחש לפני התאריך המשוער.

אולם התהליך הינו קל יחסית ואחוזי ההצלחה גבוהים למדי אך עדיין יש לקחת בחשבון כי התהליך עשוי לקחת זמן והוא כולל המון בירוקרטיות בדרך כמו הגשת מסמכים ותעודות - לכן אנו מציעים להתחיל את התהליך כעת ויפה שעה אחת קודם לפני שהתנאים משתנים והופכים להרבה יותר מורכבים.

החדשות הטובות הן שכיום אתם לא צריכים לעבור את התהליך לבד ותוכלו להיעזר בחברות מקצועיות ועורכי דין מובילים שמתמחים בהוצאת דרכון פורטוגלי ושידאגו שכל התהליך יבוצע במהירות ובהתאם לכל התקנות והעדכונים של ממשלת פורטוגל.