קו למשפט

כל מה שצריך לדעת על הליך גירושין - ב 2021

תוכן [ הסתר ]

אין ספק בכלל, הליכי גירושין הם תהליך מורכב מבחינה משפטית, שיכול להיות קשה מנשוא לפעמים עבור המתגרשים. בשורות הבאות נדבר על החששות השונים שיש לטפל בהם, וזאת על מנת שתיק גירושין יצליח על צדו הנכון ביותר. לאו דווקא הקל ביותר, אבל לפחות הנכון.

הליכי גירושין הם מסובכים, ואם לא מטפלים בהם נכון, הם יכולים להשפיע באופן משמעותי על עתידם של שני הצדדים המעורבים. כמו כן, ידוע כי גירושין מכוערים עשויים להשליך ולהשפיע על הילדים בהרבה בחינות ומובנים. חשוב שיהיה צוות משפטי חזק לצידכם, שיוכל לסייע בניווט בעניינים מורכבים ובירוקרטיות משפטיות אלה ולהבטיח תוצאה חיובית. לשני הצדדים או לאחד מהצדדים. לדאבוננו, לא תמיד 2 הצדדים מסיימים מרוצים את תהליך הגירושין.

מה חשוב לדעת על הליך גירושין, עו"ד גירושין ומה שבין לבין?

חשוב לדעת מהם חוקי הגירושין של המדינה שלכם, בין אם אתם מתגוררים כאן בישראל או במדינה אחרת בעולם. כמו כן, חשוב לבדוק כיצד חוקי הגירושין מתכתבים עם כללי הרבנות השונים. בפועל, זה ישפיע על הבירוקרטיות שתצטרכו לעבור עד שתוכלו להתגרש.

אתם מוזמנים להכיר טיפ נוסף שכדאי לדעת, למרות שהוא לא רלוונטי כאן בישראל. בחלק מהמדינות בעולם אימצו רפורמה ושיטה חדשה הנקראת "גירושין ללא אשמה". לשיטה זו, זה אומר שהאדם המגיש את תביעת הגירושין, אינו חייב לתבוע כל עוולה מצד בן הזוג השני על מנת להתחיל בהליכי גירושין.

האם כל צד אחראי על גיוס עורך דין גירושין?

ברוב המקרים יהיו לשני הצדדים נוכחים עורכי דין במהלך ההליך. עורך הדין יעזור להם להבין את זכויותיהם ויעזור להכין אותם לכל שאלה שעשויה לצוץ מיועץ שכנגד, או מהשופט המנחה את התיק. גירושין הם תהליך שעשוי להיות קשה, לא משנה איך מסתכלים עליו, ואיתור של עו"ד נכון יכולה להיות משימה לא פשוטה גם כן.

עורך דין גירושין יכול לסייע במגוון דרכים, בדיוק כמו כל עורך דין אחר בכל עניין משפטי אחר. אתם צריכים לדעת מה אתם רוצים ואיך להשיג את זה, וזה משהו שעורך דין יכול לעזור בו. עורך דין גירושין גם יספק לכם ייעוץ לפני שתתחילו לקבל את שירותיו.

לאתר את עורך הדין הנכון – במה יסייע לי?

עורך דין גירושין יכול לסייע לכם בכך שהוא ידריך אתכם בתהליך ויגיד לכם אילו מסמכים דרושים לכם. כמו כן, עו"ד יכוון אתכם לאן עליכם לפנות. הם גם יסייעו במשא ומתן על משמורת ילדים, הסדרי רכוש וכל הסכם אחר שצריך לתקשר אותו בין הצדדים בנוגע לגירושין. בנוסף, הם יטפלו בכל הניירת של שני בני הזוג, כך שלא יהיה בלבול או חסמי שפה בין חברי מערכת המשפט. בסופו של דבר, תפקידו של עו"ד גירושין הוא להוביל את צליחת התיק המשפטי בדרכי שלום (עד כמה שניתן).