קו למשפט

הכל על עורך דין פלילי

תוכן [ הסתר ]

מחפשים אחר עורך דין בדין הפלילי? ייתכן שאתם תובעים, ייתכן גם שאתם נתבעים. כך או כך, ריכזנו בשורות הבאות מספר טיפים כלליים לאיתור עו"ד פלילי, מידע כללי וכל מה שבין לבין. הקדישו 2 וחצי דקות של קריאה, לאחריהן תוכלו לאתר את עורך הדין שלכם ביתר קלות.

בין אם אתם צריכים עו"ד פלילי בגין סיבה זו או אחרת, חשוב לזכור לקבל את הייעוץ שלכם מהגורם הנכון. ובמקרה זה, הגורם הנכון יהיה עורך הדין עצמו. לאתר מידע דרך גוגל זה בסדר גמור, אבל תזכרו שיש סיבה לכך שעורכי דין למדו במשך 3-4 שנים, עברו התמחות ומבחני לשכה. יחד עם זאת שגוגל יכול להוות מקור נהדר למידע, ישנם מקרים שמצריכים את הטיפול המקצועי של עורך דין פלילי או בדינים אחרים. לאחר שהסרנו את זה מהדרך, בואו נשאל את עצמנו: במה יעסוק עורך הדין הפלילי?

מהי עבירה פלילית ע"פ החוק?

במקרה של ביצוע עבירה על ידי אזרח, לרשויות המחוקקות והשופטות יש את האפשרות להחליט באם העבירה הייתה פלילית או לא. אם למשל נתפסתם נוהגים כשאתם מבצעים עבירת תנועה, לא די בכך כדי להאשים אתכם בביצוע עבירה פלילית.

אבל אם למשל נתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול או סמים, ואולי אפילו הייתם חלילה מעורבים בתאונת דרכים, אז המדינה אכן יכולה להחליט להאשים אתכם בעבירה פלילית. במקרים בהם אתם צריכים סיוע של עורך דין פלילי יהיה חשוב לברר במה אותו עו"ד מתמחה.

במה עורך הדין הפלילי מתמחה?

בעוד שחלק מעורכי הדין מתמחים בעבירות תנועה פליליות, אחרים יתמחו בדינים של הונאות, תקיפות ומקרי אלימות, מקרי זיופים על סוגיהם, הונאות צווארון לבן ועוד. אחד הדברים המהותיים שצריך לזכור הוא, שאת סיוע עורך הדין מומלץ לקבל כבר בתחילת התהליך.

אם הואשמתם בעבירה פלילית ותביעה מרחפת מעל ראשכם, עורך דין פלילי יתחיל לעבוד עבורכם כבר בשלב הראשוני של איסוף הראיות. ולשם כך, יהיה חשוב להשתדל לרכז את כלל הניירת עבור עורך הדין, את הראיות השונות, מסמכים רלוונטיים וכו'.

של מי תפקיד איסוף הראיות או המסמכים?

אמנם התפקיד של עורך הדין, בין היתר, הוא גם לאסוף ראיות ומסמכים נדרשים, אבל יהיה עדיף להקל עליו את העבודה ולרכז את כלל הניירת בעצמכם. ככל שתקלו על העבודה של עורך דין פלילי בתביעה שלכם, כך הוא יוכל להתרכז במה שחשוב – לחלץ אתכם מכתב התביעה או לסייע בדרך אחרת.

יש לציין, עורכי דין פליליים מצויים במשרדים קטנים וגדולים גם יחד, לרבות במשרדי בוטיק פרטיים. בין אם אתם בוחרים בסיוע של עו"ד פלילי במשרד זה או אחר, יהיה חשוב קודם כל לשבת לפגישת ייעוץ עם עורך הדין.