קו למשפט

ייצוג מעסיקים

תוכן [ הסתר ]

מעסיקים מהמגזר הפרטי לרבות חברות, עסקים קטנים ובינוניים, מפעלים וחברות כח אדם, נדרשים לליווי משפטי בסוגיות רבות, בין אם מדובר על חוזי עבודה, ייעוץ שוטף וכן ייצוג מעסיקים מול תביעות משפטיות של עובדים בדבר זכויותיהם. אך רק עורכי דין המגיעים מתחום דיני העבודה ואף בקיאים בהם, יוכלו לשמש לכם לעזר, כאשר אתם נגררים לתביעה משפטית, או עומדים בפני מחלוקת עם העובדים שלכם.

מהם תפקידו של עורך הדין, המייצג מעסיקים?

התפקיד הראשון- מזעור נזקים

כאמור, דיני העבודה נחשבים למגנים מאוד על אוכלוסיית העובדים, וברוב המקרים, כאשר מעסיק נתבע על ידי עובד- חובת ההוכחה חלה על הראשון. במקרים אלו עורך דין העוסק בתהליך ייצוג מעסיקים ינסה עד כמה שניתן לפעול על מנת לצמצם סיכונים ולמזער את הנזק. הוא יבחן את התיק הנידון, ויוכל לייעץ על סמך ניסיונו והיכרותו עם החוק, כיצד על המעסיק לפעול על מנת להביא לפתרון הטוב ביותר לשני הצדדים.

הסוגיות הרבות, שבהם עשוי להתקיים קונפליקט, שיכול להגיע, ואף מגיע ברוב המקרים, אל דלתות בתי המשפט עוסקות בתשלומי גמלות, פיצויים, זיכויים, תביעות על מהלכים, שנעשו לא בצדק או לא כדין כמו אי מימוש זכויות, פיטורין שלא כדין, סכסוכים, שמתגלעים תוך כדי עבודה, הפרת זכויות, מעילה באמון, מעילה בחוזה, טעינה לגניבה, וכן כאשר העובד טוען ליחס רע, השפלה או הפליה.

התפקיד השני - להוות גורם מייעץ להתנהלות השוטפת

בעל עסק יודע כמה "כובעים" העסק מצריך, מכירות, שיווק, אדמיניסטרציה, תפעול, ניהול תקציב, הנהלת חשבונות והתנהלות מול רשויות החוק. על מנת שהעסק יוכל לנוע, הוא מציב פונקציה, בעל תפקיד, שאחראי על כל נושא. כך גם לגבי ההתנהלות מול החוק, כל עסק צריך רואה חשבון, שיוכל לייעץ לו בענייני מס הכנסה, ביטוח לאומי, תשלומים לרשויות המדינה ועוד, אבל גם עורך דין, שמתמחה בדיני עבודה, ואחראי על ייצוג מעסיקים מול בתי המשפט ורשויות החוק. עורך דין דיני עבודה, יוכל לסייע לכם בכל הקשור להסכמים ולחוזים שוטפים- הקשורים בנושא, ייעץ לכם על הדרך החוקית והנכונה להתנהל מול עובדים מסוימים, לנהל סיטואציות מורכבות, מבחינה חוקית, ולוודא, שאתם כמעסיקים, החשופים לחוק תקבלו הגנה ראויה, ממש כשם שהעובד פונה עצמו לעורך דין לדיני עבודה, ומבקש ייצוג בתביעה מולכם.

לסיכום, מעסיקים רבים, מהמגזר הפרטי והציבורי נדרשים להגנה, שתסייע להם למזער את הנזקים מול תביעות קיימות ותביעות עתידיות מקרב עובדיהם, מעבר לכך, הם נדרשים לייעוץ שוטף בדבר עריכת חוזים, ופתרון קונפליקטים, שמתגלעים במסגרת שגרת העבודה. כפי שאתם דואגים להסתייע ברואה חשבון, שמייעץ לכם מייצג אתכם מול רשויות המס, כדאי וראוי, שתוכלו לקבל את כל הגיבוי, התמיכה והידע הנחוץ לכם כמעסיקים מול רשויות החוק באמצעות ייצוג ראוי על ידי עורך דין מומחה בתחום.