קו למשפט

כיצד לקבל את כל הכספים שמגיעים לכם מהביטוח הלאומי?

מימוש הזכויות שלכם מול הביטוח הלאומי לא תמיד ייעשה בקלות. לעיתים הביטוח הלאומי יהיה חייב לכם הרבה מאוד כסף, אולם יתקשה עליכם לשלם את החוב. במקרים הללו תצטרכו מישהו שיעזור לכם לקבל את כל הכסף שלכם מהביטוח הלאומי. כאן תקבלו מידע על האפשרויות השונות שעומדות לרשותכם.

 

מיצוי זכויות מהביטוח הלאומי

כאשר מדברים על מיצוי של זכויות מול הביטוח הלאומי, לרשותכם עומדות שתי אפשרויות מרכזיות כיצד לעשות את זה בצורה היעילה ביותר. האפשרות הראשונה היא שימוש בחברה שמתמחה במימוש זכויות, והאפשרות השנייה היא לקיחת שירות מעורך דין שמתמחה בחברות ביטוח.

כאן נציג לכם את ההבדל בין שני הכלים הללו, כדי שתוכלו לדעת מהו הכלי המתאים ביותר עבורכם. הכלי המתאים הוא הדרך שלכם לקבל את הכסף שמגיע לכם מהביטוח הלאומי.

 

חברת למימוש זכויות

חברה למימוש זכויות היא חברה שמעניקה לכם שירותי ייעוץ עבור מימוש הזכויות שלכם. החברה יכולה לסייע לכם להבין מה בדיוק הזכויות שלכם וכיצד אתם יכולים לקבל אותן במלואן. העבודה מול הביטוח הלאומי יכולה להיות מורכבת במיוחד, וחברה למימוש זכויות יכולה להיות כלי נהדר לעזור לכם במימוש הזכויות. עם זאת, ישנם מקרים שבהם החברה היא לא הכלי הנכון.

 

תביעות מול הביטוח הלאומי ושימוש בעורך דין

לעיתים הביטוח הלאומי לא יאפשר לכם לממש את הזכויות שלכם באופן נוח, ואתם עלולים להיגרר להליכים משפטיים כדי לקבל את המגיע לכם. במקרים הללו לא תהיה לכם ברירה אלא לקחת את שירותיו של עורך דין טוב שיעזור לכם להצליח בתביעה ולקבל את כל הכספים שלכם מהביטוח הלאומי. במקרה כזה, אתם תאלצו לשכור את שירותיו של עורך דין שיידרש ללמוד את המקרה שלכם מהתחלה. ובנוסף ,ייתכן כי אתם תידרשו לשלם חלק משכר הטרחה שלכם לחברת למימוש זכויות ששכרתם מבעוד מועד.

כמו- כן, כשאתם שוכרים שירותים מחברה למימוש זכויות, גם הביטוח הלאומי יודע את זה. ולפיכך העמדה שלו כנגדכם עלולה להיות מוטת לטובתו כי הוא יודע שאתם לא מעוניינים "להיגרר" לבית המשפט, ושכפועל יוצא מכך אתם תמהרו להתפשר בתביעתכם, בתוך כותלי הביטוח הלאומי.

לא כך הדבר כשאתם שוכרים את שירותיו של עורך דין שמתמחה בהגשת תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי, שכן לעורך הדין, בניגוד לחברה למימוש זכויות, אין כל מניעה אף לנהל הליך משפטי (ולכם כלקוח אין עלות משמעותית נוספת בשל קיומו של הליך זה) ובוודאי שניהול משא ומתן עם נציגי המוסד לביטוח לאומי, מעמדה כזו, יגביר את הסיכוי שלכם לזכייה בתביעה ולמיצויי הזכויות שלכם בצורה המירבית.

 

לסיכום

כדי לקבל את כל הכספים שלכם מהביטוח הלאומי, אתם יכולים לפנות לחברה למימוש זכויות או לעורך דין. במקרים שבהם אתם צריכים מידע וייעוץ בלבד, חברה למימוש זכויות יכולה להספיק. עם זאת, ישנם מקרים שבהם אתם עלולים להיגרר לתביעה, מה שדורש מכם לקחת את שירותיו של עורך דין מנוסה שיעזור לכם להצליח בתביעה מול הביטוח הלאומי. 

בתוך כך, עו"ד נוה חגי הינו עורך דין שמתמחה בהגשת תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי, ובעל הצלחה וניסיון בתחום עם קהל לקוחות מרוצה.

במידה ואתם מעוניינים בייעוץ משפטי מקצועי בתחום זה אל תהססו לפנות אלינו ולקבל הדרכה בנוגע לאופן הפעולה המומלץ במקרה הייחודי שלכם, וכן, במידת הצורך, לטובת ייצוג מול המוסד לביטוח לאומי או בבתי המשפט.