קו למשפט

הכל על צוואות וירושות

כל הנושא הזה של צוואות וירושות הוא נושא סבוך מאוד. לא פעם מתלווים אליהם תחושות קשות ומעיקות הן מצד האדם המצווה בשעה שהוא רושם את הצוואה והן מצד היורשים לאחר מות יקירם והם פותחים את הצוואה ולא בדיוק מוכנים לקבל אותה ככתבה וכלשונה.

כאן בדיוק נכנס מקומו של עורך דין לצוואות וירושות. הוא האיש שעושה סדר עם כל העניין והוא זה שאמור להסדיר את כל ההליך הזה של הצוואות והירושות מהבחינה החוקית.

מתי כותבים צוואה?

האמת היא שאין גיל לכתיבת צוואה. ואם אתם נרתעים מהרעיון ואתם חוששים שכתיבת הצוואה תחיש את מותכם דעו שזה אולי עובד להיפך. יש הטוענים כי כתיבת צוואה היא דווקא סגולה לאריכות ימים. כך שאין כל סיבה לחשוש מפני האקט הזה של כתיבת הצוואה. אם היא לא תהיה רלוונטית לאותו זמן, היא בוודאי שלא תזיק ותמיד תוכלו לחדש אותה ולעדכן אותה בהתאם לשינויים שיחולו בחיים שלכם מבחינה כלכלית ומכל הבחינות האחרות.

איך כותבים צוואה?

כתיבת הצוואה יכולה להיעשות גם בחדרי חדרים באופן סמוי מעין רואים. הבעיה היא שצוואה כזו היא לא תמיד ברת תוקף אם לא ברור כי המצווה הוא זה שאכן כתב את הצוואה. אם אתם רוצים להימנע מסיבוכים שונים, מערעורים על הצוואה ומקיום לא נכון שלה על ידי המצווים, עשו טובה לעצמכם ולסביבתכם ופנו אל עורך דין צוואות וירושות. הוא האיש שיסדר עבורכם את כל העניין הזה של הצוואה כאשר לאחר מותכם יהיה מי שידאג לכך כי כל דברי הצוואה יקוימו במלואם וכי רצונו של המצווה הוא זה שיקבע לגבי חלוקת הרכוש כמו גם מסרים שונים שתרצו להעביר למשפחה כצוואה.

האם אפשר לערער על הצוואה?

גם אם יש בידיכם צוואה רשומה וחתומה כדין אך אתם לא משוכנעים כי אכן אפשר לקבל וגם לקיים את הצוואה כלשונה בגלל סיבות שונות, אתם בהחלט יכולים לערער על הצוואה ולנסות לשנות את תוכנה.

כדי שתוכלו לערער על הצוואה יהיה עליכם להוכיח כי היו בעיות שונות בעצם כתיבת הצוואה. כמו למשל –

  • צוואה שנכתבה על ידי אדם במצב מנטלי ירוד.
  • צוואה שנכתבה תחת איום כזה או אחר.
  • צוואה שאינה נראית אוטנטית.

בכל המצבים הללו יש בהחלט מקום להגיש ערעור על הצוואה ולדרוש את העיון בה מחדש.

לא פעם אכן ניתן לשנות את הצוואה בהתאם או להבין אותה אחרת מכפי שהיא נראית במבט ראשון.

איך בוחרים עורך דין צוואות וירושות?

מחפשים עו"ד צוואות וירושות? חשוב לבדוק כי מדובר באיש מקצוע מומחה ובעל ניסיון בתחום, איש מקצוע שהוא קודם כל אדם רגיש וכזה שילווה אתכם ברגישות ובנחישות עד לסוף הטוב. (!)

עורכת הדין חן בוארון – לשירותכם.