קו למשפט

3 בדיקות מומלצות לפני שבוחרים עורך דין גירושין

תוכן [ הסתר ]

תהליך גירושין הוא לא תהליך פשוט וקל לאף אחד מהצדדים, בוודאי לא שמעורבים בתהליך גם ילדים. שני הצדדים, ברוב המקרים, ירצו להשיג כמה שיותר, על חשבון הצד השני, כאשר הדרך בה הם ינקטו תהיה להציג את הצד השני בצורה הכי פחות טובה שאפשר.

ישנם תהליכי גירושים אחרים, תהליכים בו שני בני הזוג מסכימים להתגרש בידידות ובהבנה, שעדיף להם להיפרד יפה ולשמור על קשר טוב גם אחרי שהם בוחרים לא להמשיך לחיות ביחד, בין אם זה בשביל עצמם ובין אם זה עבור הילדים שלהם. לצערנו, לא כל המקרים הם כאלה, למעשה ברוב המקרים, גירושים הם הליך מאוד לא נעים, אשר דורש הרבה כוחות נפשיים, קור רוח וסבלנות.

מה תפקידו של עורך דין בתהליך

כל תהליך גירושין, בין אם הוא נעשה בידידות או לא, כולל בתוכו גם עורכי דין אשר מייצגים את שני הצדדים. כל צד שוכר עו"ד גירושין, אשר תפקידו לייצג את האינטרס שלו בתהליך, לנהל משא ומתן אל מול עורך דין של הצד השני ובמובנים מסוימים לנהל את התקשורת מול הרשויות העוסקות בדבר, כולל בית המשפט, ולהסביר לו את אופי השתלשלות העיניים בצורה נכונה וברורה.

בחירה של עו"ד גירושין הוא הליך לא פשוט. לא רק בגלל שרוב האנשים, אינם מכירים בהכרח עורכי דין מתחום זה (בהנחה סבירה שהם לא התגרשו בעבר או לא היו מעורבים בעבר בגירושים של אחרים), אלא גם בגלל שישנם הרבה מאוד עורכי דין שעוסקים בתחום זה, ולא קל למצוא עו"ד שיענה על הצרכים שלנו באופן אישי, על פי האופן בו מעוניינים לנהל את התהליך.

לפני שנציג שלוש בדיקות אותן צריך לבצע בטרם בוחרים עו"ד גירושין, חשוב להבהיר נקודה משמעותית. בסוף מי שיתמודד עם השלכות התהליך, זה אנחנו. זה חשוב מה עו"ד גירושין יגיד וימליץ לנו, אך יחד עם זאת, אנחנו צריכים לבחור את המסלול בה נלך וכיצד נרצה שהתהליך יתנהל. זה חשוב, בפרט כשילדים מעורבים בעניין ואנחנו רוצים להגן עליהם ולתת להם את הטוב ביותר.

אילו בדיקות יש לבצע לפני שבוחרים עורך דין

ראשית, יש לבחון את הניסיון שיש לו בתחום. כמה שנים הוא מתעסק בעולם הגירושין, עד כמה הוא מקצועי, עד כמה הוא מנוסה בגירושים מסוגים שונים. זה ילמד אותנו על הגישה שלו ועל מה שהוא יכול להציע לנו.

שנית, חשוב לבדוק את אופי ההתנהלות שלו מול הלקוח שלו והצד השני. יש עורכי דין שמחפשים אך ורק ניצחון, ויש מי שמבין את משמעות התהליך ולכן יחפש גם היכן להתפשר במידת הצורך.

שלישית, חשוב לבדוק האם הוא מתייחס לתהליך באופן אינסטרומנטלי, או שהוא מסתכל על התמונה הרחבה. לפעמים עו"ד גירושין צריך להיות יותר מעורך דין, הוא צריך להיות גם פסיכולוג ולפעמים אפילו גם חבר שלנו.