קו למשפט

נתפסתם מבצעים עבירת תנועה? זה מה שאתם חייבים לעשות

רגע לפני שמשלימים עם גזר הדין הנקבע לכם, האם אפשר להמתיק עונש על עבירת תנועה? במקרים רבים כן, אכן ניתן להמתיק עונשים אלו. יחד עם זאת, במקרים מסוימים שופטים יכולים אפילו להחמיר אתכם בבית המשפט אם תערערו על גזר הדין. בואו נבין כמה דברים עקרוניים בנושא זה.

אם נתפסתם מבצעים עבירת תנועה, חשוב קודם כל לאפיין את העבירה עצמה. אם הוא אופיינה על ידי השוטר כעבירה פלילית, אתם תצטרכו סיוע משפטי-פלילי בהתאם. אם היא הוגדרת בתור עבירת תנועה, תצטרכו עורך דין תעבורה. מה אני צריך לדעת אם נתפסתי נוהג שיכור, או שמא נתפסתי מבצע עבירת תנועה? הנה כל המידע עבורכם:

מה אני חייב לדעת אם נתפסתי מבצע עבירת תנועה

קודם כל, חשוב לדעת שלא על כל עבירת תנועה מומלץ וכדאי להגיש ערעור בבית משפט. במקרים לא מעטים, שופטים עשויים להחמיר עונש קיים בעקבות ערעור שאינו עולה בקנה אחד עם הראיות. לא פעם, אנשים מחליטים להסתייע בעורך דין בכדי לנסות להמתיק עונשים על עבירות תנועה.

לרוב, הם יבחרו עו"ד תעבורה מומחה בדינים האלו. אבל יחד עם זאת, לפעמים עורך דין תעבורה עשוי לייעץ שלא להגיש ערעור על עונש על עבירת תנועה. מדוע? מכיוון שלא פעם, שופטים עשויים ממש להתעצבן כאשר מוגש ערעור לא ריאלי, או לא הגיוני. במילים אחרות, ערעור שנוגד ראיות ברורות המרשיעות את הנאשם.

מתי צריך לחשוב פעמיים אם להגיש ערעור לבית המשפט?

למשל, אם נתפסתם נוהגים תחת השפעה כבדה מאוד של אלכוהול. אם אדם שתה כמות נכבדה מאוד של אלכוהול, יהיה קשה מאוד לערער על העונש הנגזר עליו. ואם האדם יחליט להגיש ערעור למרות שאין לו בסיס מוצק לעמוד עליו, השופט יכול אפילו להחמיר את העונש שאותו נאשם כבר קיבל.

אם כך, אנחנו מבינים כאן משהו מהותי. התפקיד של עורך דין תעבורה הוא לא רק להשיג לכם המתקה של עונש. מעבר לכך, התפקיד של עו"ד תעבורה הוא גם לא לסבך אתכם עם החוק. ליתר דיוק, לא לסבך אתכם מעבר למה שהסתבכתם כבר.

מה סוג עבירת התנועה שביצעתם?

עוד משהו שאתם צריכים לקחת בחשבון – סוג עבירת התנועה. אם העבירה היא עבירה פלילית ונתפסתם עליה, אתם תצטרכו סיוע נרחב יותר מעו"ד תעבורה. לרוב, אתם תצטרכו סיוע של עו"ד תעבורה עם התמחות מסוימת בדינים פליליים.

דבר אחרון שאנחנו רוצים להמליץ לכם – אל תדחו סיוע משפטי. אם נתפסתם נוהגים בשכרות, יהיה חשוב להקדים את הסיוע המשפטי עד כמה שאפשר. זה גם מה שיאפשר לכם לנסות לקצר את המשך התהליכים המשפטיים האלו. ככל שתקדימו טיפול למקרה המשפטי, ככה תוכלו לצלוח אותו טוב יותר.