קו למשפט

אובדן כושר עבודה והשתכרות בשל תאונת עבודה

תוכן [ הסתר ]

כמו מרבית הישראלים בימנו, וודאי גם אתם ביטחתם את הבית ואת המכונית שלכם, ואולי גם דאגתם לביטוח חיים או בריאות מקיף, אבל ישנו נכס משמעותי אחד חשוב שאולי שכחתם לבטח והוא איתכם כל הזמן: פוטנציאל ההשתכרות שלכם. פוטנציאל זה יכול להיות שווה המון כסף וללא ביטוח להגנת ההכנסה שלכם, אתם משאירים את יכולת ההשתכרות שלכם בלתי מוגנת, כמעט כמו סלולרי ללא כיסוי מגן.

מכיוון שאתם סומכים על ההכנסות העתידיות שלכם, האם אין זה הגיוני שתבטיחו את פוטנציאל ההשתכרות שלכם בעתיד? אמנם לא נעים לחשוב על צרות שעלולות להיות מנת חלקנו בעתיד, אבל כדאי להיות מוכנים, למקרה של, חלילה, תאונת עבודה או מחלה, שלא יאפשרו לכם לעבוד. למרבה המזל, קיימות כיום אפשרויות זמינות רבות בכל הנוגע לביטוח אובדן כושר עבודה ובנוסף, על כל צרה שלא תבוא, חשוב לדעת כי ישנם משרדים רבים של עורכי דין תאונות עבודה המתמחים בתחום ואשר יוכלו לעמוד לצידכם, כבר בתחילת הדרך, כשאתם מתלבטים באילו מרכיבי פוליסת הביטוח לאובדן כושר עבודה, כדאי לכם לבחור.

מהו ביטוח אובדן כושר עבודה?

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה כשמה כן היא – היא נועדה להבטיח לכם תשלומים חודשיים למקרה שתיקלעו למצב של אובדן כושר עבודה וחוסר יכולת להשתכר. למעשה, במקום המשכורת שלא תוכלו להרוויח בגין אובדן כושר עבודה, תקבלו תשלומים חודשיים מחברת הביטוח, בהתאם לסכום ולתקופה שהוגדרו מראש בפוליסה שלכם.

פוליסה אחידה לביטוח אובדן כושר עבודה

רפורמה שבוצעה ביוזמת המפקחת על הביטוח, מחייבות את חברות הביטוח משנת 2017 להנפיק פוליסה אחידה לביטוח אובדן כושר עבודה. האחידות של פוליסה זו באה לביטוח בכך שהתנאים נקבעים על ידי המפקחת על שוק הביטוח ומוכתבים בנוסח אחיד לכל חברות הביטוח.

מבנה הפוליסה האחידה הוא מודולרי, כלומר הפוליסה כוללת:

  • כיסוי בסיסי של ביטוח אובדן כושר עבודה.
  • הרחבות – לפי בחירת המבוטח – מתוך נספחים של הרחבות אפשריות בפוליסת הביטוח.
  • כל רכיב ביטוחי במבנה המודולרי (הן הבסיסי והן ההרחבות), מתומחר באופן נפרד.

אחת המשמעויות החשובות של פוליסת הביטוח האחידה היא היכול להשוות בקלות רבה הפוליסות שמציעות חברות הביטוח השונות. הפוליסה האחידה הפך את שוק הפוליסות לביטוח אובדן כושר עבודה לשקוף ולתחרותי, הרבה יותר מכפי שהיה במצב הקודם, שבו הלקוחות התקשו מאוד להבין את העלויות של כל רכיב שהופיע בפוליסת הביטוח שלהם.

כך או כך, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתאונות עבודה ובביטוח אובדן כושר עבודה, גם לפני שאתם בוחרים ברכיבי פוליסת הביטוח שלכם. זאת משום שבתכנית הכיסוי הבסיסית ישנם כמה חריגים, שעורך הדין שלכם יוכל להזהיר אתכם או להוביל אתכם בדרך שתבטיח שאכן תיהנו מדמי הביטוח במקרה של אובדן כושר עבודה והשתכרות.