קו למשפט

רשלנות רפואית בניתוח

תוכן [ הסתר ]

כולנו שמענו על אנשים שמתו כתוצאה מניתוחים וחלקנו הרגשנו מהי רשלנות רפואית על בשרנו. אין זה חדש שרופאים הם בני אדם וגם הם יכולים לטעות. ההבדל היחידי הוא שבמקרים רפואיים, טעות אחת יכולה לגרום נזקי גוף גדולים ואף לעלות בחיי אדם. ולצערנו, רשלנות רפואית בניתוח מתרחשת על בסיס יומי.

רשלנות רפואית לא רק מרופאים

רשלנות רפואית יכולה להיגרם לא רק ע"י רופאים. דוגמאות נוספות הן:

  • רוקחים שנותנים מינונים לא נכונים של כדורים או טועים בזהות הכדורים עצמם
  • אחיות שמתבלבלות בטיפול ומסבות נזק
  • טכנאי רנטגן שלא מפענח את התצלום בצורה מדויקת וכתוצאה מכך החולה עלול לעבור ניתוח לא נכון

רשלנות רפואית בניתוח והטיפול בה

הרופאים אבחנו בעיה שלא קיימת? עברתם טיפול שלא היה נחוץ? נגרמו לכם נזקי גוף? אם התשובות לשאלות הללו הן חיוביות, כנראה שאירעה רשלנות רפואית בניתוח או בפעולה אחרת שעברתם. ואתם צריכים לקבל על כך פיצוי.

קיימות מספר דרכים לפעול בנושא. קודם כל יש להיעזר בשירותי עו"ד רשלנות רפואית, שיבנה תיק מסודר ומגובש, כזה שייצג אתכם מול הגורמים הרלוונטיים- בית החולים ואפילו בית המרקחת השכונתי.

אני חושב שהייתה רשלנות רפואית בניתוח שעברתי

מה עושים אם לאחר הניתוח יש חדש כי משהו בהליך לא היה נכון? ראשית, בודקים את מצבכם מול הרופא שלכם. גם אם לא נמצא דבר, ובמיוחד במקרה שכן, כדאי שתשכירו את שירותיו של עו"ד המתמחה ברשלנות רפואית. רשלנות רפואית בניתוח יכולה לקרות אצל כולם ולכן יש עורכי דין שמתמחים בדיוק בנושא הזה.

תהליך ההוכחה של רשלנות רפואית בניתוח

עו"ד נזיקין, המתמחה במקרים של נזקי גוף, ינחה אתכם כיצד לפעול. אתם תשלחו לרופא מומחה שיברר את הנסיבות. תתבקשו להביא כל תיעוד רפואי שקיים מהתקופה שלפני הניתוח ועד הטיפולים שעברתם אחריו. במקביל, התייעצו עם אנשים נוספים שעברו את התהליך ותראו אם נזקי הגוף שלהם זהים או שונים משלכם.

איך לבחור עו"ד רשלנות רפואית?

אם יש לכם עו"ד נזיקין שאתם מכירים ויכול לייצג אתכם - מה טוב. אם לא, כדאי שתחקרו קצת. בדקו את הרזומה של האיש, בכמה תיקים ניצח, אם רשלנות רפואית בניתוח היא התמחות שלו וכמובן חפשו אחריו באינטרנט ובדקו את הרקע שלו במשפטים. לא מומלץ לקחת גופים שמתמחים בתביעות, משום שהם לא יכולים לייצג נפגעים בבתי המשפט.

הדרך ארוכה ומפותלת

תצטרכו לאגור הרבה כוח לפני שאתם יוצאים לדרך הארוכה. תביעות מסוג זה לוקחות שנים רבות ודרוש כאן אורך רוח. אבל זכרו תמיד: רשלנות רפואית היא משהו שצריך לשים לו סוף ואולי אתם תהיו חלק מהתהליך שיפחית את נזקי הגוף והנזקים נפשיים שמתרחשים משום שרופא או רוקח לא ישנו טוב בלילה או פשוט לא היו מרוכזים בעבודה.

גם רשלנות רפואית בניתוח וגם הפסד במשפט

אתם משוכנעים שאתם צודקים, שהרשלנות בניתוח באמת הייתה. לקחתם עו"ד רשלנות רפואית מהטובים שיש, החומר אורגן ואתם ומוכנים למשפט. למרות זאת, הניצחון לא בטוח. קחו בחשבון כי לאחר כל ההתרוצצויות שלכם אתם עלולים להפסיד במשפט. לבתי החולים יש אמצעים ועו"ד מיומנים וחדים, שיכולים להביס אתכם במשפט. הפסד הוא חלק מהסכנה הכרוכה בתביעה על רשלנות רפואית בניתוח, גם אם אתם מאמינים שאתם צודקים.