קו למשפט

עורך דין תעבורה

תוכן [ הסתר ]

לצערנו, כיום יש לא מעט תאונות דרכים הכוללות גם הליכים משפטיים. אנשים רבים כלל לא מודעים לעובדה כי במידה ויבצעו עבירות תעבורה חמורות, ידרשו לעמוד למשפט ללא כל קשר לקנס הכספי או לתוצאות העבירה שלהם. לכן, חשוב להדגיש ולומר כי ישנן עבירות רבות אשר יחייבו את העוברים עליהן הרבה מעבר לקנס כספי או צבירת נקודות בלבד. על פי רוב עבירות אלה יכללו משפט, שלילת רישיון תקופתי, צבירת לא מעט נקודות וכמובן קנס כספי לא מבוטל. אם לא די בכך, כדאי להכיר כי ישנן עבירות המסכנות בחודשי מאסר בפועל ובהליכים רפואיים ארוכים ומייגעים טרם החזרת רישיון הנהיגה. לכן, במידה וגם אתם מעורבים בעבירות תנועה חמורות או חלילה בתאונות דרכים שונות, חשוב לדעת כי ישנו עורך דין תעבורה שיוכל לסייע לכם להתמודד על הצד הטוב ביותר.

 

סיועו של עורך דין תעבורה בהתמודדות עם הליך משפטי

יש להדגיש ולומר כי עורך דין תעבורה יוכל לסייע להנמכת הקנס הכספי, לקיצור תקופת השלילה או להורדת כמות הנקודות שיצברו עקב העבירה, אך הוא אינו יכול למחוק לחלוטין את העונש כולו. ישנן עבירות תנועה שאף מחייבות את השופט להטיל עונש מינימלי על הנהג ללא אפשרות לקצר זמנים או להוריד קנסות. אך מנגד, עורכי דין מקצועיים ומנוסים בתחום אשר מכירים היטב את כל סוגי העבירות וכמובן את אופן שפיטתם של השופטים בתחום, וודאי יוכלו לסייע לכם למתק את העונש, ולעיתים אף באופן משמעותי.

 

עבירות תנועה חמורות כוללות משפט, שלילת רישיון או אף מאסר בפועל

אז אם גם אתם נדרשים לסיועו של עורך דין תעבורה, הנה לכם כמה נקודות חשובות שכדאי שתכירו. תחילה חשוב לדעת כי לא כל עורך דין, מקצועי ככל שיהיה, ידע לסייע לכם להתמודד עם עבירות תנועה. על אף שכל עורכי הדין סיימו את כל שנות לימודי המשפטים שלהם טרם קבלת הרישיון לעסוק בתחום, לא כולם למדו חומר לימודי זהה. ישנם עורכי דין שבחרו לעבור התמחות בתחום המקרקעין, אחרים בתחום הפלילים ונוספים בתחומי המשפחה. לכן, לפני שאתם בוחרים את עורך הדין הטוב ביותר עבורכם, חשוב לוודא כי הוא אכן עבר מסלול הכשרה שמשיק לצרכים שלכם.

 

בחרו עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום התעבורה

נקודה נוספת שיש להתייחס אליה בכובד ראש היא ניסיונו של עורך הדין שלכם בתחום. עורך דין מנוסה כבר הספיק לסייע לאנשים רבים במצב שלכם ומכיר את כל האפשרויות ודרכי הסיוע שהוא יוכל להגיש לכם על הצד הטוב ביותר. מעבר לכך, הוא גם יכיר את תוצאות המשפט האפשרויות טרם מעמד המשפט עצמו מה שיאפשר לכם להכין את עצמכם לקראת יום המשפט. לכן, אל לכם להקל ראש בבחירת עורך הדין לענייני תעבורה, על אף שמדובר בתחום שלרוב אינו כולל מאסר בפועל.