קו למשפט

עורך דין רשלנות רפואית

תוכן [ הסתר ]

רשלנות רפואית היא מצב בו רופאים לא עשו את עבודתם כראוי, וכתוצאה מכך נגרמו נזקים למטופלים. הנזקים יכולים להיגרם ממספר סיבות וההשפעה שלהם עלולה להיות משמעותית ואף משנה מהלך חיים. אם גם אתם או קרוביכם נמצאים בסטטיסטיקה הזו, אתם צריכים עורך דין רשלנות רפואית.

איך זה קרה וכיצד להימנע מזה להבא?

רופא נחשב לבעל סמכות גבוהה, בכל תפקיד שכולנו מרימים אליו עיניים, מחכים למוצא פיו ובדרך כלל לוקחים את כל מה שהוא אומר בבחינת 'כזה ראה וקדש'. יש תחושה שהרופא יודע על מה הוא מדבר, ומי אנחנו שנגיד אחרת.

אז זהו, שלא כך צריך להיות. אפילו אם תיקחו רופאים מהשורה הראשונה, עדיין זה לא ערובה לכך שהכל ילך כשורה. גם רופאים הם בני אדם וטעות היא תכונה אנושית. לכן, שימו לב לכל פרט בטיפול, פנו לחוות דעת נוספת, קראו מידע בנושא, ואל תגידו 'אמן' לכל מה שאומרים לכם. כל עורך דין רשלנות רפואית יגיד לכם את זה.

עורך דין רשלנות רפואית- למה דווקא הוא ולא עו"ד אחר?

עו"ד נזיקין הוא עורך דין רשלנות רפואית, שמומחה בתביעות מתחום נזקי גוף למשל. יש עורכי דין רבים אליהם אפשר לפנות, אך אתם צריכים עורך דין שעבורו תביעת רשלנות רפואית היא תביעה המוכרת על בורייה. כפי שבמקרה של פריחה בעור תיגשו לרופא עור ולא לרופא משפחה, כך גם כאן. יש דברים שצריך לתת למומחים לטפל בהם, וזה אחד מהם.

סוגי רשלנות רפואית

ישנם כמה מקרים נפוצים שמוגדרים כמקרי רשלנות רפואית:

  • כשל בזמן ניתוח: יכול ליצור נזקים נוספים ורק להחמיר את מצב החולה
  • אבחון שגוי: יגרור אחריו פעולות שאינן מתאימות למצב החולה, ומכאן הנזק ברור
  • אבחון לקוי בהריון של מצב העובר והיולדת, לדוגמא: גילוי מוקדם של תסמונת דאון
  • רשלנות בזמן לידה: יכולה להביא לנזקים בלתי הפיכים לעובר או ליולדת

כיצד תדעו אם גם המקרה שלכם מצריך עורך דין רשלנות רפואית?

על פי מידת החומרה במקרה המסוים, ניתן בנקל לדעת האם יש לכם עילה לתביעה ואם עליכם להיעזר בשירותי עורך דין רשלנות רפואית. כל פעילות שהייתה אמורה להתנהל בדרך מסוימת אך התנהלה בדרך אחרת, מה שהוביל לנזק גופני, נפשי וכדומה למטופל, היא ככל הנראה רשלנות רפואית.

איך בוחרים עורך דין רשלנות רפואית?

כאמור, כתובתכם היא עו"ד רשלנות רפואית, הרי הוא עו"ד נזיקין. בררו מידע באינטרנט על עורכי דין מסוג זה שעליהם יש ביקורת חיובית, ולכו לפגישת יעוץ (בחינם בדרך כלל) עם כל אחד מהם על מנת להתרשם. הביאו אתכם את כל האסמכתות בעניין, כמו תוצאות בדיקות ואישורים רפואיים, שיעידו על דבריכם.

עורך דין רשלנות רפואית טוב ימזער את הנזק

אם הנזק כבר נגרם לכם, אי אפשר למחוק אותו, אך תמיד אפשר למזער. עו"ד רשלנות רפואית טוב יוכיח מעל כל ספק את ההתנהלות הבלתי מקצועית של הרופא שהביא אתכם למצבכם הנוכחי, וישכנע את בית המשפט לגבי כמה פיצויים מגיעים לכם.

ככל שהנזק גדול יותר כך יגדל גובה הפיצוי. על הרופא לקחת אחריות על מעשיו ועל חוסר המקצועית בגינה נפגעתם. אם כתוצאה מהמקרה אתם נזקקים לטיפולים נוספים כדי להתגבר על האירוע, אותם פיצויים ישמשו אתכם לצורך כך. כדי להשיג אותם, עורך דין רשלנות רפואית הוא הכתובת שלכם.