קו למשפט

מה עדיף-חברה המתמחה במימוש זכויות או עורך דין?

תוכן [ הסתר ]

אנשים רבים הסובלים מבעיות רפואיות כתוצאה ממחלה או תאונה, זכאים לזכויות רפואיות שונות, בניהן גם זכויות כספיות שמטרתן לסייע ולהקל על חייהם או לפצות אותם במקרה שנגרם להם נזק. אך מימוש זכויות אלו לא פשוט בלשון המעטה, ולעיתים אותם אנשים לא מצליחים לעמוד מול הגופים השונים כמו: חברות הביטוח, מס הכנסה, ביטוח לאומי, משרד הבריאות ומשרד הביטחון, וכתוצאה מכך מוותרים על זכויותיהם. בעקבות זה הוקמו חברות שונות המציעות מענה מקצועי לאורך כל שלבי התהליך, החל ממילוי הטפסים ועד לסיוע בעת התייצבות מול הועדות. במקרים מסוג זה, מתן לווי מקצועי ניתן גם על ידי עורכי דין, אך באיזה סיוע עדיף להשתמש? ומתי צריך להיעזר בגורם מקצועי? במאמר הבא תוכלו לקבל את כל התשובות שאתם צריכים.

מתי ניתן לפנות לחברות המתמחות במימוש זכויות או עורך דין?

במקרים בהם אדם סובל מבעיה רפואית, מומלץ לבדוק האם ישנן זכויות רפואיות שאפשר לממש. חשוב לדעת שגם כשמדובר בבעיה נפשית קיימות זכויות רפואיות. ישנם לא מעט מצבים בהם ניתן לערוך בירור לגבי הזכאות לזכויות רפואיות בניהם: תאונות עבודה או מחלות כתוצאה מעבודה, מחלות שבעקבותן חלה מגבלה למשך יותר משלושה חודשים, אלו לרוב מקנות אחוזי נכות ובכך ניתן לקבל זכאות לקצבה מטעם ביטוח לאומי, ובמקרה של אדם מבוטח בחברת ביטוח, ניתן גם לטבוע קצבה של אובדן כושר עבודה. מלבד זאת ישנן בעיות רפואיות אשר מקנות פטור ממס הכנסה, ובמקרה של פרישה, ניתן לבדוק האם ישנן זכויות הניתנות כתוצאה ממצב בריאותי, מול חברת הביטוח, קרן הפנסיה, ביטוח לאומי ומס הכנסה.

באילו צורות הזכויות ניתנות לאזרח?

ניתן לחלק את הזכויות הניתנות לאזרחי המדינה לשלוש קטגוריות שונות:

ביטוח אישי: אדם המבוטח באופן אישי בחברת ביטוח ומשלם תשלום חודשי עבור זה, זכאי לקבל ממנה זכויות רפואיות בעת הצורך.

ביטוח מטעם מקום העבודה: ישנן זכויות אותם מקבל עובד מטעם מקום עבודתו, או מתוך השתייכות לקבוצה או איגוד מסוים מול חברת הביטוח.

ביטוח לאומי: הינו גוף מטעם המדינה שמטרתו לדאוג לכך שכל אזרח יוכל להתקיים בכבוד. למרות זאת במרבית המקרים אזרחים רבים מתקשים לקבל את זכויותיהם. לכן במיוחד במקרה זה, בכדי להגיע למיצוי זכויות מביטוח לאומי, חשוב לערוך את כל הבירורים הנדרשים, ולהכיר מראש מהן הזכויות שלכם וכיצד לממש אותן.

אילו דברים חשובים יש לבדוק בטרם בחירת חברה / עו"ד?

מימוש זכויות בצורה נכונה יכול להיות משנה חיים עבור לא מעט אנשים, אך חשוב גם לזכור שעורכי הדין וחברות למימוש זכויות, הינם גופים מסחריים אשר גובים תשלום עבור הסיוע בכך, ולעיתים מדובר בתשלום גבוה. לכן חשוב לבצע בחירה נכונה ומושכלת בטרם בוחרים שירות מסוג זה. ראשית חשוב לערוך בירור ראשוני, האם אתם בכלל זקוקים לסיוע? האם אתם מסוגלים לעמוד לבד ולהתנהל באופן עצמאי מול הרשויות? ברוב המקרים קיים קושי גדול בהתמודדות מול גופים גדולים, מאחר ויש ברשותם לא מעט עורכי דין ומומחים רפואיים, שהם מנצלים בכדי לשרת את האינטרסים שלהם.

למרות זאת חשוב לדעת שבמקרים מסוימים של מחלות קשות, כמו מחלת הסרטן, קופות החולים ובתי החולים מציעים סיוע מקצועי בכדי שהחולים יוכלו להתמודד מול חברות הביטוח וביטוח לאומי, ובכך לממש את זכויותיהם. מקרים בהם מומלץ לקבל סיוע מקצועי הם מקרים בהם איכות החיים עשויה להשתנות באופן משמעותי ולאורך זמן. לדוגמא: בעיות נפשיות, פרקינסון, בעיות לב, סוכרת ועוד.

אז מה עדיף- חברה המתמחה במימוש זכויות או ערוך דין?

כאשר מדובר בבעיה רפואית- פציעה או מחלה, כתוצאה מעבודה, מקרה זה יתנהל לרוב בבית הדין לעבודה. לכן מומלץ להיעזר בעורך דין לזכויות רפואיות, המתמחה בטיפול בתביעות בגין פגיעות עבודה. לעומת זאת חברות למימוש זכויות רפואיות מכירות היטב את כל התהליכים הבירוקרטים הנדרשים, ויודעות כיצד להתמודד עם הועדות הרפואיות. על כן אין תשובה וודאית לשאלה זו, יש לבחור את האפשרות המתאימה ביותר למקרה שלכם.

כיצד בוחרים חברה למימוש זכויות?

באתרי הבית של החברות השונות ניתן לקבל מידע אודות השירות שהן מספקות, יחד עם הכוונה ראשונית ומידע על הזכויות האפשריות. נוסף על כך תוכלו למצוא גם פורומים באינטרנט המספקים מידע של אנשי מקצוע או אנשים למודי ניסיון. כמו כן מומלץ להסתמך על המלצות וחוות דעת.

המאמר נכתב בשיתוף עם מגן מומחים >>   https://www.magenexperts.co.il/  

עשוי לעניין אתכם

היעדרות מעבודה - זכויות וחובות

תביעה ייצוגית