קו למשפט

הגירה לקנדה

תוכן [ הסתר ]

מוכנים לקור הגדול? קנדה היא המערב הפרוע החדש, ובה אפשר למצוא שילוב של מודרנית ומסורתיות, תרבויות מגוונות ובליל של שפות. הגירה לקנדה מומלצת לכל מי שלא נרתע מקצת קור, ולכל מי שאוהב הרפתקאות. ערים כמו טורונטו, מונטריאול וונקובר הן מקום מצוין למצוא תעסוקה או השכלה, ולנסות לממש את הרצון שלנו לחיות חיים קצת אחרים.

היתרונות של הגירה לקנדה

כאשר ילדים מרביצים לחבריהם, האמהות שלהם לעיתים אומרות להם שזה נובע מקנאה. אותו הדבר עם קנדה – המדינה הפכה לנושא לבדיחות של קומיקאים אמריקאים רבים, כשיש שיגידו בגלל שהם מכירים ביתרונות שיש לקנדה על פני המדינה שלהם עצמם. קנדה כבר מזמן נושפת בצווארה של ארה"ב, כאשר השוויון והסובלנות במדינה גדולים בה הרבה יותר.

מבחינה כלכלית ותעסוקתית, כוללת קנדה יתרונות רבים. זוהי מעצמת נפט בעלת שטחים נרחבים ומלאי עצום של אנרגיה חשובה. בנוסף, המדינה מלאת מכרות, יערות, חוות וגופי מים המיועדים לדייג, ואלה מושכים את האנשים הרוצים קצת ריגוש ועבודה בסגנון אחר. בגלל שמדובר במדינה מתקדמת במיוחד, אפשר גם למצוא משרות בתחומי האקדמיה, הרפואה, ההיי טק והמסחר. הגירה לקנדה למטרות התנסות במקצועות ייחודיים מתבררת, פעמים רבות, כבחירה מאוד רווחית, בגלל השכר הגבוה ותנאי העבודה הנוחים שבמדינה.

לאיפה להגר בקנדה?

לא חסרים יעדים אטרקטיביים להגר אליהם בקנדה. מונטריאול היא בירה תרבותית מקסימה, עם סצינת מוזיקה פורחת וניחוח צרפתי מעודן, שחובבי האמנות והתרבות נוהרים אליה בהמוניהם. ערים כמו טורונטו יהוו אופציה מוצלחת לאנשים המחפשים עיר מפותחת, אבל מאסו בארצות הברית או באירופה. העובדה שמדובר במדינה דוברת אנגלית היא כמובן סיבה נוספת להתלהב מהאפשרות של הגירה לקנדה, ולו מכיוון שאין צורך להתמודד עם שפה חדשה ולא מוכרת (אלא אם כן עוברים לגור בקוויבק – לאלו שאוהבים את האתגר של השפה הצרפתית).

בגלל שמדובר במדינה עם חלוקה פדראלית, ממש כמו בארצות הברית, לכל מחוז בקנדה ישנם חוקי הגירה משל עצמו. לכן, לפני שעושים את המעבר נדרש להחליט לאיזה מחוז מעוניינים לעבור, ולבדוק אם ניתן לעשות זאת מבחינה חוקית. ייתכן כי אדם מסוים עונה לקריטריונים של הגירה לבריטיש קולומביה, למשל, אך לא לאלו של אונטריו או קוויבק.

לפניכם מספר נתונים חשובים על קנדה:

  • אוכלוסיה: כ-34.5 מיליון איש.

  • שטח: 9,984,670 קמ"ר, מה שהופך אותה למדינה השנייה בגודלה בעולם. צפיפות האוכלוסין בה היא 3.46 נפש לקמ"ר.
  • שפות: אנגלית וצרפתית.
  • תוצר מקומי גולמי (תמ"ג) : 41,830$ לנפש

מסלולי ההגירה העיקריים:

  • הגירת אזרחים צרפתים ואנשים דוברי צרפתית לאזור קוויבק.
  • הגירת עובדים מיומנים.
  • הגירה קבועה למטרות עסקיות.
  • הגירה למטרות איחוד משפחות.

דגשים חשובים בדרך להגירה

עקב העובדה שישנם לא מעט פרטים שצריך לחשוב עליהם בעת הגירה לקנדה, כדאי לפנות לייעוץ משפטי מקיף. זאת במיוחד אם מתחשבים בחקיקה השונה שמאפשרת השיטה הפדראלית של המדינה. כדאי מאוד לבחור במשרד המתמחה בהגירה לקנדה, ויותר מכך – מומלץ לתת עדיפות למשרד שיש לו נציגות בארץ, שכן הדבר יאפשר לוודא כי המסמכים הרלוונטיים מגיעים לאן שהם צריכים להגיע.

משרדי עורכי דין העוסקים בסוגיה של הגירה לקנדה:

מידע שימושי: