קו למשפט

הגירה לישראל

תוכן [ הסתר ]

כמאמר הסאטיריקנים, יש לנו ארץ נהדרת, ורבים האנשים המבקשים להגר אליה. אם נניח לכמה דקות לסוגיות פוליטיות אלה או אחרות, למדינה שלנו יש נהלי הגירה די קשוחים שצריכים לעבור אלו הרוצים להתיישב בה בצורה מסודרת. אלא שערים כמו תל-אביב, חיפה או ירושלים הן עדיין מוקד משיכה גדול להגירה.

החדשות הטובות? הגירה לישראל בהחלט אפשרית - אם עושים אותה כמו שצריך.

סיבות מרכזיות להגר לישראל

ישראל היא בימינו מעצמת היי טק הולכת וגדלה. סטארט-אפים פורחים בה על ימין ועל שמאל ומרכזי הטכנולוגיה בתל-אביב מהווים מוקד משיכה לרבים, לאו דווקא ישראלים ולאו דווקא יהודים. הגירה לישראל, בהקשר הזה, נובעת פעמים רבות מן הרצון להיות בחזית ההתפתחויות הטכנולוגיות ששמו את ישראל על המפה.

אם נעזוב לרגע את הציניות, בישראל אנשים רבים מרגישים שהם יכולים לממש את החזון הציוני, ויהודים רבים מכל רחבי העולם באים מדי שנה לבקר או לגור כאן. הגירה לישראל של יהודים כבר ממזמן מהווה חלק חשוב מהחיים שלנו וממרקם האוכלוסייה. לא חייבים להיות יהודים דתיים כדי לרצות לגור בישראל, ויותר ויותר יהודים מרגישים שהם יכולים לממש את עצמם במעבר לארצנו.

תרבות, כלכלה ומה שביניהם

מדינת ישראל, ובפרט העיר תל-אביב, עומדים בחנות החנית התרבותית העולמית. התרבות הפורחת של ערים בישראל, הכוללת תיאטראות, אינספור אולמות קולנוע, היכלי הופעות ומוזיאונים מלהיבים, מהווה גורם נוסף המושך אנשים לגור או לשהות בישראל. בנוסף, אין להתעלם מהיותה של תל אביב מוקד עלייה לרגל לרבים בקרב האוכלוסייה הגאה בעולם, עיר שבה הסובלנות והקבלה של השונה הולכים יד ביד.

למרות המחאות הרבות על יוקר המחייה הפוקדות את ישראל בשנים האחרונות, העובדה היא שארצנו היא מקום טוב לחיות בו, שעה שהמשכורות בה גבוהות למדי ביחס למקומות אחרים בעולם. בגלל סיבה זו נפוצה הגירה לישראל לצרכי עבודה, במיוחד אם למהגרים יש אנשים אחרים שהם צריכים לדאוג למחייתם בארצות שמהן הם באים.

לפניכם מספר נתונים חשובים נוספים על ישראל:

  • אוכלוסיה: מעל 7.5 מיליון
  • שטח:22,072 קמ"ר, המדינה שלנו נמצאת במקום ה-153 בעולם בדירוג העולמי מבחינת גודל. צפיפות האוכלוסיה בה היא 349.18 נפש לקמ"ר, מה ששם אותנו במקום ה-33 בעולם מבחינת צפיפות.
  • שפה: עברית וערבית, כאשר במקומות רבים אפשר גם להסתדר עם רוסית.
  • תוצר מקומי גולמי (תמ"ג) : 32,165$ לנפש.

מסלולי ההגירה העיקריים לישראל:

  • עלייה במסגרת חוק השבות
  • הגירה במסגרת איחוד משפחות
  • הגירה זמנית למטרות עבודה במקצועות כמו סיעוד, בנייה, מסעדנות וכדומה
  • הגירה זמנית למטרות עבודה במקצועות ייחודיים

ההיבט המשפטי של הגירה לישראל

ישראל, אם כן, היא יעד הגירה מבוקש בכל קנה מידה, אלא שהשלמת המשימה עלולה להיות סבוכה למדי עבור אלו שאינם יהודים. לכן, לא כדאי לפתוח בהליכים ללא ייעוץ משפטי של מומחים בתחום ההגירה, שיאפשרו לנו לוודא שאנחנו עושים זאת על הצד הטוב ביותר. בנוסף, קיימות אגודות ועמותות רבות שמטרתן היא לסייע לאלו השוהים בישראל או המבקשים לעבור לישראל מכל מיני טעמים, וחיפוש קל באינטרנט יעזור לנו למצוא אותן.

משרדי עורכי דין העוסקים בסוגיה של הגירה לישראל:

מידע שימושי נוסף: