קו למשפט

ויזת עבודה לארה"ב

תוכן [ הסתר ]

מי לא חלם מתישהו לנסוע לעבוד בארצות-הברית? אמריקה היא ממוקדי ההגירה העיקריים של ישראלים, ולא בכדי. כוח המשיכה של ויזת עבודה לארה"ב היא בהבטחה למימוש ה"חלום האמריקאי", חלום של מהגרים חסרי כל שמתיישבים במקום ומצליחים להפוך עצמם לרבי השפעה באמצעות המדיניות הכלכלית של המדינה המאפשרת לאנשים עם חזון להצליח. אמנם, בשנים האחרונות מתגלות החסרונות של הכלכלה וגם של החלום האמריקאי, אבל עדיין מדובר במדינה בה נוכל להרוויח יותר ממה שאנחנו מרוויחים בארץ.

אז איך משיגים ויזת עבודה לארה"ב?

קודם כל, אם חשקה נפשכם בוויזה עליכם להדיר רגליכם לחלוטין מעבודה בעגלות. אם אתם עובדים בעגלות בצורה לא חוקית ונתפסים, אתם עלולים להיות מסולקים מארה"ב לשנים רבות והסיכויים שלכם לקבל ויזת עבודה במדינה עם מדיניות ההגירה הקשוחה יהיו קטנים בצורה משמעותית. אמנם, יש חברות מסוימות המציעות לכם עבודה בעגלות בצורה "חוקית", אבל כדאי לוודא את החוקיות האמיתית של מה שהם מציעים לכם, תוך התייעצות עם עורך-דין מומחה להגירה לארה"ב.

כדי להשיג ויזת עבודה לארה"ב, עלינו לעבור שלושה שלבים שונים. ראשית, המעסיק שלנו בארה"ב צריך להשיג אישור ממחלקת ביטחון הפנים האמריקאית לטובת העניין. לאחר מכן עלינו להשיג שני אישורים משגרירות ארה"ב. האחד הוא אישור עבודה, ואילו השני הוא אישור כניסה למדינה.

אילו טפסים נצטרך?

טפסים, טפסים, אימת כל אדם בר דעת. ובכל זאת, כדי להשיג עבודה בארה"ב נצטרך להתמודד עם הפחדים שלנו ולקפוץ ישר למים. הטפסים שנצטרך תלויים במקצוע שאותו אנחנו הולכים לעשות במדינה.

  • ויזת עובד מיומן (או ויזת H) – ויזה זו תינתן לנו בעבור עבודה זמנית בארה"ב, כאשר אין בכוונתנו להגר למדינה. כדי להשיג ויזה זו עלינו לספק: הוכחה כי המעסיק האמריקאי שלנו ביקש אישור לעובד זמני באמצעות הגשת טופס I-29 במחלקת בטחון הפנים של ארה"ב וכן כי קיבל אישור ממחלקת ההגירה האמריקאית להעסיק עובד זמני, והוכחה כי אנחנו מיומנים בתפקיד שבשבילו אנחנו נוסעים לארה"ב.
  • ויזת עובד המשנה מיקום עבודה במסגרת החברה (או ויזת L) – ויזה זו תינתן לנו במקרה של רילוקיישן כאשר אנו עובדים בחברה בינלאומית, והשגת האישור עבורה סבוכה למדיי. כדי להשיגה עלינו לספק: הוכחה כי המעסיק שלנו ביקש אישור עבורנו באמצעות הגשת טופס I-129 במחלקת בטחון הפנים של ארה"ב וכן כי קיבל אישור ממחלקת ההגירה האמריקאית להעסיק אותנו, הוכחה כי החברה שממנה אנחנו באים בארץ היא אותה החברה שאליה אנחנו עוברים בארה"ב (או חברת בת / חברת אם שלה), הוכחה כי עבדנו לפחות שנה בחו"ל במהלך שלוש השנים האחרונות, והוכחה כי אנו מנהלים או עובדים קריטיים לסניף החברה בארה"ב.
  • ויזת אדם בעל כישורים מיוחדים (או ויזת O) – ויזה זו תינתן בעבור אנשים המהווים עילוי בתחומם, בין אם זה בתחום הספורט, האקדמיה, עסקי הבידור או האמנות. כדי להשיג ויזה זו עלינו לספק: אישור טופס I-129 של המעסיק שלנו ממחלקת הפנים של ארה"ב וכן אישור ממשרד ההגירה האמריקאי, הגשת טופס DS-160 בעבור ויזה לאנשים שאין בכוונתם להגר, ודרכון בתוקף של חצי שנה לפחות.
  • ויזת ספורטאים, אמנים, או בדרנים מקצועיים (או ויזת P) – ויזה זו מיועדת בעבור אנשים מוכשרים למטרות של סיבוב הופעות או ספורטאים המגיעים להתאמן, כאשר היא חלה גם על קבוצות. ספורטאים יכולים לקבל ויזה זו לפרק זמן של חמש שנים, ואילו קבוצות עד לפרק זמן של חצי שנה. בעבור ויזה זו נצטרך: אישור טופס I-129, אישור טופס I-797, המהווה הודעת אישור מיוחדת, טופס DS-160, ודרכון בתוקף של לפחות חצי שנה.

החלום האמריקאי וגם ויזת עבודה לארה"ב נמצאים בהישג ידנו - שיהיה בהצלחה!