קו למשפט

ויזת עבודה לאוסטרליה

אוסטרליה היא אחת מהמדינות המרתקות בעולם, כזו שרבים מעוניינים לטייל בה ולבקר בה. ישנם כאלו שעושים צעד אחד נוסף קדימה, ומגישים בקשה לעבוד במדינה - אם במטרה להשתקע בה ואם מתוך רצון לחוות את הטיול בצורה מעט אחרת. כדי שיוכלו לעשות זאת, עליהם להגיש בקשה להנפקת וויזות עבודה לאוסטרליה.

לא כל אחד יכול לעבוד באוסטרליה

מדיניות ההגירה של מדינות שונות, היא עניין שאפשר להקדיש לו ימים רבים. לכל מדינה ברחבי העולם מדיניות אחרת בעניין זה, אשר מטרתה לשרת את האינטרסים של המדינה עצמה ולסייע (לפחות על פי השקפתה) גם לתושביה.

במקרה של אוסטרליה, המדיניות בנוגע למהגרי עבודה נוקשה מאוד: המדינה אינה מאפשרת לזרים לעבוד בה בקלות, וזאת משום שהיא כנראה אינה רוצה שאלו יתפסו את מקומם של עובדים מקומיים - ואולי גם משום שהיא רוצה למנוע מצב של הגירה המונית אל המדינה, שנחשבת לאחת הטובות למחייה.

האמצעי בעזרתו המדינה 'מסננת' את כניסת מהגרי העבודה לגבולותיה, הוא ויזת העבודה. וויזות עבודה לאוסטרליה הן היחידות שמקנות לאדם זר את האישור לעבוד במדינה, ועבודה ללא אישור זה משמעה עבירה פלילית, שתוצאתה מאסר או גירוש מן הארץ (ולעיתים אף שניהם, כאשר המקרה חמור במיוחד).

מה כל כך מפתה בעבודה באוסטרליה?

אין צורך להתאמץ יותר מידי כדי להבין מדוע העבודה באוסטרליה נחשבת מפתה כל כך. אלו הנופים המדהימים, המרחבים המוריקים, בעלי החיים הנדירים והאווירה הכללית, שמושכים את כולם את המדינה הזו.

מלבד זאת, עבודה באוסטרליה יכולה להיות מאוד מתגמלת, משום רמת המחייה הגבוהה והמשכורות היפות. עם עליית ערכו של הדולר האוסטרלי (עד כדי כך שאוסטרליה הפכה יקרה עבור יצרניות מכוניות, למשל), העניין מפתה עוד יותר. לא פלא, אם כן, שאלפי אנשים מנסים מידי שנה להשיג וויזות עבודה לאוסטרליה.

אז איך משיגים וויזות עבודה לאוסטרליה?

כאמור, הדרך להשגת ויזה עבור עבודה חוקית באוסטרליה אינה קצרה. היא עוברת דרך כמה שלבים, אשר רק בסופם - לעיתים בתום מספר חודשים - תקבלו את התשובה המיוחלת. השלבים הללו כוללים, בגדול, את הדברים הבאים:

  • אישור מעסיק: אין כמעט שום דרך להתקבל לעבודה באוסטרליה ללא אישור ממעסיק אשר נמצא באוסטרליה (או מתכוון להתחיל לפעול בה בקרוב). האישור הזה בפני עצמו ייתן לכם דחיפה גדולה בדרך להכרה מהמדינה.
  • בדיקת המקצועות הנדרשים: הבדיקה תיעשה דרך העמוד הזה, בו מפורטים כל המקצועות הנדרשים באוסטרליה. אתם מתמחים במקצוע שנמצא ברשימה הזו, או מחזיקים בתואר אקדמי מתקדם באחד מהתחומים המוזכרים? יש לכם סיכוי גדול לקבל אשרת עבודה משלטונות אוסטרליה.
  • כישורי אנגלית: כדי לעבוד באוסטרליה, צריך גם לדעת אנגלית כמובן - ואת זה השלטונות רוצים לוודא. אז אמנם מדובר באנגלית במבטא כבד, אך ללא ידיעת השפה אין כל סיכוי לקבל אשרה. הרמה תוכח על ידי ביצוע אחד המבחנים הבינלאומיים, כדוגמת IELST וכדומה.
  • מצב כלכלי: אדם אשר מתכנן להתחיל מאפס ולהפוך לעשיר באוסטרליה - יצטרך לחשוב שוב. מי שמעוניין להשיג וויזות עבודה לאוסטרליה, חייב להציג מצב כלכלי טוב ויציב, כדי שלא יפתח תלות במוסדות המדינה. לכן, רק אם יש לכם כסף מספיק, תוכלו להגשים את חלום ההתעשרות באוסטרליה.