קו למשפט

ויזה והגירה לארצות הברית

תוכן [ הסתר ]

איך עורך דין הגירה יכול לעזור לך להגשים את החלום

מי מכם לא חלם יום אחד לחיות ולעבוד בארצות הברית? אבל, ברגע שמבינים שהגירה לארצות הברית, זה תהליך אינו פשוט, ישר מאבדים עניין. רק שלא כולם יודעים, שניהול נכון של תהליך על ידי אנשים, שמכירים את התחום ומתעדכנים בכל השינויים המתרחשים בו, יכול לעזור לכם להגשים את החלום. זה נכון, תהליך הגירה לארצות הברית הוא מאתגר ודורש סבלנות רבה, אבל האם המטרה לא שווה את זה?

ישנן מספר דרכים לקבל את ה"O-KAY" המיוחל ולעבור לחיות ולעבוד לארצות הברית בצורה חוקית לגמרי. נתחיל, מהמוכר לכולם "גרין קארד". גרין קארד בעצם מעניק לבעליו מספר ביטוח לאומי, אפשרות לעבוד באופן חוקי בארצות הברית, לרכוש נכסים, לפתוח ולנהל חשבון בנק ומה לא. אבל בתנאי שבעל הגרין קארד לא מבלה יותר משנה ברצף מחוץ לגבולות של ארה''ב.

תהליך קבלת ויזה והגירה לארצות הברית

ישנן מספר לא מבוטל של סוגי ויזות לארצות הברית, שאותן מעניקה שגרירות מעניקה שגרירות של ארצות הברית לאחר כל שלבי התהליך. בדרך כלל תהליך הגשת בקשה כולל: מילוי טפסים, תשלום אגרות, נימוק מבוסס, כולל ראיות והוכחות, שאתם צריכים את הויזה. לאחר שכל הטפסים הוגשו ונבדקו, ובמידה ונמצאים כתקינים, תקבלו הזמנה לפגישה עם קונסול. קונסול מוסמך להחליט אם לאשר את הבקשה שלכם או לסרב לה. בשביל להגדיל סיכוי ההצלחה מומלץ לפנות לעורך דין הגירה לארה''ב, שילווה אותכם בתהליך ולסייע למנוע טעויות.

מסלולי הגירה לארצות הברית

מסלול ראשון, שיכול לעזור לבן אדם לקבל גרין קארד קשור למשפחה. המסלול מתאים למקרים כאשר אחד מקרוב משפחה מדרגה ראשונה אזרח של ארצות הברית או תושב קבע, אשר מחזיק בגרין קארד. זה יכול להיות בן/בת זוג, הורים, אחים ועוד.

דרך נוספת להגר לארצות הברית - קבלת ויזת עבודה או ויזת עסקים. במקרה הראשון, ארגון או חברה, שבו עובד אדם רוצים להעביר אותו לעבוד בארצות הברית בסניף המקביל ומבקשים עבורו אישור/ויזה. ויזת עסקים מיועדת לאנשים עסקים, אשר מעוניינים לקיים פעילות עסקי בשטחה של ארצות הברית.

כמו כן ישנה ויזת משקיעים, אשר מתירה לבעליה לחיות ולעבוד בארצות הברית במידה ובן אדם השקיע בעסק פעיל או הקים עסק חדש בארצות הברית, בתנאי שהוא מעסיק בתור עובדים אזרחי ארצות הברית.

במידה ואתם באים מענף האומנים או מצטייני תחום, אתם יכולים להגיש בקשה לסוג הויזה הרלוונטית עבורכם. יש לציין, שהטיפול בוויזת למצטייני בדרך כלל יותר קצר, כמובן בתנאי שהוגשו הוכחות וראיות מספקות. יש עוד מגוון סוגי ויזות, אשר מאשרות להגר לארצות הברית וככל שתבחרו בסוג הויזה המתאים ביותר עבורכם, כך הסיכויים להגשים את החלום יעלו ותוכלו להעתיק את החיים שלכם לארץ "ההזדמנויות הבלתי מוגבלות" – ארצות הברית.