קו למשפט

גילוי מרצון – לעשות את הדבר הנכון

גילוי מרצון – לעשות את הדבר הנכון

אם יש לכם נכס במדינה זרה ואתם חוששים מפער בדיווחי הצהרת ההון שלכם, אולי הגיע הזמן לשמוע דבר אחד או שניים על גילוי מרצון. אז מדוע גילוי מרצון כל כך חשוב ואיך באמצעותו תוכלו לנקות את עצמכם מאשמת הונאת מס? החדשות הפחות טובות הן כי גם אם לא התכוונתם לכך הנכם חשופים להונאת מס שבגינה מאסר וקנסות כבדים מאוד. בכדי שזה לא יקרה לכם, אולי כדאי לכם לתת פתח לנוהל חדש שבא לקראתכם ותקף כבר החל מסוף שנת 2019. אז למי זה באמת מתאים ואיך זה יכול לעזור לכם? כל המידע במאמר הבא.

איך גילוי מרצון יכול לעזור לכם?

החל מסוף שנת 2019 השתנו הכללים וכיום תוכלו אתם בעלי העסקים לדווח על נכסים או רווחים שיצרתם במדינה זרה. כך תוכלו להסדיר את כל העניינים הקשורים במיסים וסוף כל סוף לישון בשקט ללא הסתבכות מיותרת. בכדי שתוכלו להוציא לפועל גילוי מרצון תחול עליכם חובת ההוכחה כי אין לכם עבר פלילי או כל האשמה מטעם רשות המיסים. הכול נקי? אפשר לצאת לדרך. אם לא ידעתם, המיסוי הישראלי חל על כל אדם לרבות זה הנהנה מפעילות גם במדינות זרות. האדם שחי מעבר לים או מתנהל כספית מעבר לים חייב בדיווח על רווחיו ונכסיו אל מול רשות המיסים. אז אולי במדינות אחרות המיסוי עובד על פי מיסוי גאוגרפי אבל בישראל הכללים שונים. מרגע שתבחרו בהליך של גילוי מרצונכם החופשי, לא רק שתהיו אנשים חופשיים אלא גם תרגישו כך. מעכשיו תוכלו לדווח ללא חשש אודות ההכנסות והרווחים שלכם ואפילו תוכלו להשיג הקלות בריביות וקנסות מיותרים. הליך של גילוי מרצון חושף לא מעט יתרונות ואפשרויות אבל אחד מהם קשור גם במידה והדיווחים שלכם לא היו מדויקים בעבר. רוצים לתקן את הדיווחים מול רשויות המס? כפי שכבר צוין, סוף 2019 מביאה לכם לא מעט דברים חיוביים וביניהם גם את האפשרות לפתוח מערכת יחסים תקינה וחדשה מול רשות המיסים.

כיצד מגישים בקשה לצורך גילוי מרצון?

בכדי להגיש גילוי מרצון תצטרכו לשאול את עצמכם האם אתם הולכים בהליך מקוצר או האנונימי יותר. המסלול המקוצר יהיה מתאים יותר לאנשים שרוצים לדווח על הכנסות מתחת ל2 מיליון שקל בעוד המסלול הארוך יותר מדבר על הכנסות גבוהות יותר. כמו כן, במסלול המקוצר יידרש גילוי לפקיד השומה והוא זה שיאפשר פתרון פחות מחודש ימים. בעל החוב יידרש לשלם את חובו תוך עשרים יום. במסלול האנונימי תשמר הפרטיות שלכם וזאת עד להסדרה הכספית בגין הדיווח.

רוצים לדווח ולצאת חפים מחובות או חששות מקנסות ועונשים הצפויים בחוק? שנת 2019 אמרה את דברה והיא נותנת לכם את האפשרות להפוך אזרחים נאמנים וישרים באמצעות גילוי אחד נאות.