קו למשפט
הנך נמצא כאן:

דרושים עורכי דין

שוק העבודה בתחום עריכת הדין והייעוץ המשפטי

אז מה, גם אתה הלכת ללמוד משפטים? גם אתה מצטרף לסטטיסטיקה, יחד עם עוד עשרות אלפי עורכי דין בפוטנציה, שמחכים כעת בקוצר רוח למעסיק הראשון שיקטוף אותם? בגלל ריבוי בעלי המקצוע שוק העבודה בתחום זה לא פשוט, אך אנחנו יכולים להרגיע אותך: ישנם אינספור מקומות בהם דרושים עורכי דין מידי יום ביומו.

הדרך אל התפקיד הנכסף רצופה מכשולים

למישהו שם למעלה כנראה מפריע שיש כל כך הרבה אנשי מקצוע בעולם המשפט הישראלי, אחרת לא ברור מדוע הוחמרו הדרישות והועלתה הרמה בבחינות לשכת עורכי הדין. גם כך, לא פשוט להיות משפטנים. לאחר שלוש שנים או ארבעה של לימודים אקדמאיים שנחשבים לאחד המסלולים הסבוכים והעמוסים ביותר בידע שיש כיום, יוצאים עורכי הדין לעתיד לשוק החופשי. אך זה ממש לא פשוט – זה רק מתחיל כאן. לאחר השלמת התואר, מחויבים הבוגרים לבצע סטאז' – שנה שלמה של התמחות, רצופה בשעות עבודה לא שגרתיות ושכר זעום למדי. רק לאחר מכן הם יכולים להגיש מועמדות למשרדים כאלו ואחרים בהם דרושים עורכי דין, אבל גם עניין זה לא פשוט.

קשה למצוא עבודה בעולם המשפט. תן לנו לסייע לך!

לוח משרות בתחום עריכת דין

אם חיפוש עבודה באופן כללי הוא דבר לא פשוט, הוא הופך להיות קשה שבעתיים בעולם המשפט. אמנם אמרנו כבר בפתיחה כי בכל מקום כמעט דרוש עורך דין כיום, אך מי יערוב לכך שזה יהיה דווקא אתה? במדינה קטנה כל כך, בה כמות עורכי הדין גדולה בצורה חריגה, המאבק על כל מקום הוא אדיר.

ישנם אנשים שיבחרו, בהתאם לכך, להמשיך את לימודיהם האקדמיים לתואר שני ואפילו שלישי במשפטים, כדי להשיג יתרון על הרוב הגדול של המתחרים. אחרים יעדיפו להיות משפטנים – אנשי מקצוע בעלי תואר במשפטים, אך ללא הסמכה כעורכי דין, כאלו שלא עברו (או בחרו שלא לעבור) את הבחינות של לשכת עורכי הדין.

העובדה האחרונה היא גם החדשות הטובות, היא שמראה עד כמה שוק העבודה בתחום עריכת הדין והייעוץ המשפטי הוא רחב ואדיר מימדים. ישנן משרות רבות מאוד בתחום זה, שמאפשרות כמעט לכל אחד – גם אם מדובר בעשרות אלפי בוקרים בכל שנה – למצוא עבודה, בין אם בחברות שאינן קשורות באופן מהותי לעולם זה, ובין אם במקום המועדף על כולם: משרדי עורכי דין גדולים.

המקומות בהם דרושים עורכי דין יותר מכל

הגורם היוקרתי אותו הזכרנו זה עתה – משרדים גדולים לעריכת דין – הם ה'צרכנים' הגדולים ביותר של עורכי דין, כמובן. במשרדים מסוימים עובדים בו זמנית עשרות ואפילו מאות עורכי דין, כאשר התחלופה הגדולה יוצרת מצב בו כמעט תמיד דרושים עורכי דין במשרדים הללו.

אך מלבד המקומות הללו, יש לא מעט מוקדים אחרים שמושכים אליהם לא מעט עורכי דין ומשפטנים. ראשית, נזכיר את המשרדים הקטנים לעריכת דין, שזקוקים גם הם לאנשי מקצוע באופן שוטף. בהקשר זה, חשוב לציין כי עורכי דין רבים מחליטים בשלב זה או אחר להקים משרד עצמאי – ומגייסים שותפים, עורכי דין זוטרים וכדומה בתחילת הדרך.

אך אם אתה עורך דין או משפטן, אין זה אומר שאתה חייב להישאר בתחום זה: כמעט כל עסק או חברה גדולה זקוקה לאנשי מקצוע כמוך. גם בחברות הייטק, יצרני תרופות, תאגידים וגורמים ביטחוניים דרושים עורכי דין וזו ההזדמנות שלך לשלב בין שני תחומי עניין במשרה אחת – וליהנות כפליים, אם תרצה..